Cyclodynon interakcje ulotka tabletki powlekane 0,02 g 30 tabl. | blister

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Cyclodynon tabletki powlekane | 0,02 g | 30 tabl. | blister


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Agni casti fructus extractum siccum
Podmiot odpowiedzialny: BIONORICA SE

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Cyclodynon?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Cyclodynon

Kiedy stosujemy lek Cyclodynon?

Cyclodynon® przeznaczony jest do łagodzenia objawów przedmenstruacyjnych (tzw. zespołu napięcia
przedmiesiączkowego).


Jaki jest skład leku Cyclodynon?

Zawiera ekstrakt z owoców niepokalanka zwyczajnego (Vitex agnus-castus L. fructus)

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Cyclodynon?

Jeśli u pacjent występuje nadwrażliwość (uczulenie) na owoce niepokalanka zwyczajnego lub którąkolwiek substancję pomocnicza leku.


Cyclodynon – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Jak każdy lek, lek Cyclodynon może powodować działania niepożądane.

Dotychczas nie zaobserwowano ciężkich działań niepożądanych, wynikających za stosowania leku Cyclodynon. Sporadycznie może wystapić wysypka oraz świąd skóry. Rzadko obserwowano nasilenie się objawów zespołu napięcia przedmiesiaczkowego w początkowym okresie leczenia (w takim przypadku nalezy skonsultować się z lekarzem).
W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Cyclodynon - dawkowanie leku

Przyjmować 1 tabletkę 1 raz na dobę, popijając niewielka ilością wody.
Lek nalezy przyjmować codziennie o tej samej porze, niezależnie od posiłków.
Czas leczenia powinien trwac przynajmniej 3 miesiące.
Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.
Zazwyczaj normalizacja w zakresie objawów zespołu napięcia przedmiesiaczkowego następuje stopniowo w czasie 3 cykli miesięcznych. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po 3 miesiącach stosowania leku Cyclodynon, należny skontaktować się z lekarzem.


Cyclodynon – jakie środki ostrożności należy zachować?

Należy zachować szczególna ostrożność stosując lek Cyclodynon, jeśli występują zaburzenia cyklu miesiączkowego. W takim przypadku, przed rozpoczęciem leczenia, należny skontaktować się z lekarzem, w celu ustalenia przyczyn tych dolegliwości.

Przyjmowanie leku Cyclodynon w czasie ciąży

Lek Cyclodynon nie powinien być stosowany w okresie ciąży, Cyclodynon może być stosowany w okresie karmienia piersią, jedynie pod kontrola lekarza.

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty stosowane w menopauzie

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla kobiet sotosowane w celu łagodzenia objawów menopauzy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek itp.

  • Menstruacja

    Menstruacja (miesiączka) to fizjologiczna część cyklu menstruacyjnego kobiety. Pojawienie się krwawienia wynika z faktu, że każdego miesiąca kobiecy organizm przygotowuje się do zajścia w ciążę. Gdy zaś nie dochodzi do zapłodnienia, nabłonek macicy złuszcza się, a procesowi temu towarzyszy pękanie drobnych naczyń krwionośnych. Z miesiączką jest także związane pojęcie napięcia przedmiesiączkowego (PMS), które dotyczy zespołu uciążliwych objawów (np. bolesność piersi, obrzmienie okolic twarzy, rąk i stóp), występujących przed krwawieniem. W celu złagodzenia uciążliwych objawów stosuje się preparaty zawierające wyciągi roślinne z: owoców niepokalanka, ziela tasznika, ziela jemioły, ziela krwawnika (np. Castagnus, Cyclodynon, Krople Kobiece Ojca Grzegorza Sroki). Nowoczesnym rozwiązaniem jest kubeczek menstruacyjny, który można bezpiecznie stosować podczas bolesnych miesiączek, a nawet używanie go zmniejsza ból odczuwany podczas okresu. Kubeczek menstruacyjny stanowi alternatywę dla jednorazowych podpasek i tamponów. Wykonany jest z silikonu medycznego, dzięki czemu zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:

Jak pozbyć się cellulitu?

Uroda

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, potocznie zwany "skórką pomarańczową" to powszechnie występujący defekt skórny, z którym borykają się przeważnie kobiety. Według szacunków n...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.