Biolan Max interakcje ulotka krople do oczu, roztwór  10 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Biolan Max krople do oczu, roztwór | 10 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: PHARM SUPPLY SP. Z O.O.


Opis produktu Biolan Max

Biolan Max - działanie

Biolan Max to sterylny, niezawierający substancji konserwujących, wiskoelastyczny preparat, który tworzy przezroczystą warstwę ochronną na powierzchni oka. Krople do oczu Biolan Max zawierają hialuronian sodu – sól sodową kwasu hialuronowego, który dzięki swoim właściwościom fizykochemicznym, tworzy równomierną i długo utrzymującą się warstwę ochronną na powierzchni oka, jednocześnie nie powodując zaburzenia widzenia.

Krople do oczu Biolan Max zapewniają długotrwałą ulgę w dolegliwościach związanych z:

oddziaływaniem mechanicznym np. podczas noszenia twardych lub miękkich soczewek kontaktowych lub podczas okulistycznych procedur diagnostycznych, wpływem czynników środowiskowych np. klimatyzowane powietrze, wiatr, zimno, suche lub zanieczyszczone powietrze np. dymem papierosowym, zmęczeniem narządu wzroku spowodowanym pracą przy komuterze, mikroskopie lub długotrwałym prowadzeniem pojazdów pojazdów mechanicznych.

Krople do oczu Biolan Max nie zawierają substancji konserwujących i są dobrze tolerowane podczas długotrwałego stosowania. Biolan Max jest odpowiedni dla osób noszących soczewki kontaktowe. Przy aplikacji kropli Biolan Max nie jest konieczne zdejmowanie soczewek kontaktowych.


Jaki jest skład Biolan Max?

1 ml preparatu zawiera: hialuronian sodu 0,15%, chlorek sodu, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, wode do wstrzykiwan.

Biolan Max - stosowanie

Sposób użycia: Aby otworzyć butelkę, przed pierwszym użyciem należy zdjąć pierścień zabezpieczający, pociągając za uchwyt (1). Następnie należy zdjąć nasadkę, pociągając ją do góry (2). Przed zakropleniem należy odchylić głowę do tyłu, spojrzeć w górę iidelikatnie odchylić dolną powiekę. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu, należy zakroplić 1 kroplę do worka spojówkowego 3-5 razy na dobę, zdecydowanie uciskając butelkę (3+4). Po zakropleniu preparatu należy powoli zamknąć oczy, aby umożliwić równomierne rozprowadzenie płynu na powierzchni oka. Nie należy dotykać końcówką zakraplacza oka lub rąk. Po zakończeniu zakraplania na końcu zakraplacza może pozostać niewielka kropla roztworu. Należy ją usunąć pukając lekko w dno butelki. Następnie należy zamknąć butelkę, delikatnie zakładając nasadkę na otwór (5). W przypadku, gdy po zastosowaniu preparatu dolegliwości nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem okulistą! Specjalny sterylny system filtrujący zakraplacza powoduje, że ponowny napływ powietrza do butelki jest możliwy dopiero po kilku sekundach bez uciskania butelki po zakropleniu produktu. Bez tego okresu oczekiwania uwolnienie kolejnej dawki jest utrudnione. Jest to również fizyczny powód, dla którego wraz z opróżnianiem się butelki konieczne jest stosowanie coraz większego ucisku.

Biolan Max – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie używać produktu, jeśli pierścień zabezpieczający nasadki jest zerwany lub butelka jest uszkodzona.

Nie należy dotykać oka końcowką zakraplacza.

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

W przypadku konieczności stosowania innych preparatów do oczu należy odczekać 15 minut zanim zastosuje się Biolan Max. Biolan Max powinien być zastosowany jako ostatni.

Nie stosować w przypadku zakażenia lub urazu oka.

Po zakropleniu może wystąpić krótkotrwałe niewyraźne widzenie. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Należy odczekać aż powróci normalne widzenie.

Nie stosować preparatu po upływie daty ważności oznaczonej symbolem na butelce oraz na kartoniku.

Po pierwszym otwarciu preparat można stosować nie dłużej niż przez 12 miesięcy.

Dzięki specjalnemu, innowacyjnemu, sterylnemu systemowi filtrującemu zakraplacza, w butelce zawsze pozostaje niewielka ilość preparatu.


Interakcje Biolan Max z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Biolan Max z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Nawilżające krople do oczu

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.