Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Trudno dostępny w aptekach

 

Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg kapsułki | 30 kaps.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: PHARMA NORD

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Czy wiesz, jak bezpiecznie zażywać ten lek?

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl


Opis produktu Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg

Kiedy stosujemy Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg?

Koenzym Q10 lub po prostu Q10 jest również znany jako ubiquinon z łac. ubi znaczy ”wszędzie”. Q10 jest witamino-podobną substancją. Q10 przyjmujemy z kilkoma rodzajami żywności, takich jak mięso, śledzie, soja, sardynki. Ponadto, człowiek jest w stanie syntetyzować koenzym Q10 w organizmie. Proces ten odbywa się w wątrobie jednak zwalnia on wraz z wiekiem, także nasze rezerwy Q10 ulegają wyczerpaniu poprzez intensywne ćwiczenia fizyczne. Zdaniem ekspertów, szczytowy poziom Q10 w organizmie przypada w wieku 20-25 lat, z wiekiem stopniowo maleje.

Q10 od Pharma Nord zawiera witaminę C, która przyczynia się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym, ponadto przyczynia się do prawidłowego tworzenia się kolagenu i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie ścięgien, chrząstek, zębów, dziąseł, kości, więzadeł i naczyń krwionośnych.

Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg - działanie

Właściwości:

Koenzym Q10 to związek, którym interesuje się nauka od wielu dekad. Został odkryty w 1957 roku i od tego czasu stanowi przedmiot dokładnych badań naukowców na całym świecie. Peter Mitchell, brytyjski biochemik, otrzymał w 1978 roku nagrodę Nobla za swoją niezwykłą pracę, w której objaśnił rolę koenzymu Q10 w komórkach ludzkich. Jego sukces był zachętą dla innych badaczy i do tego czasu opublikowano dziesiątki nowych, fascynujących badań nad koenzymem Q10.

Dlaczego warto przyjmować Q10 od Pharma Nord?

Bio-Quinon®Active Q10 Gold jest najlepiej udokumentowaną marką Q10 na rynku. Jego jakość, efektywność i bezpieczeństwo zostało udokumentowane w ponad 100 badaniach naukowych.

Bio-Quinon®Active Q10 Gold został użyty w przełomowym badaniu Q-Symbio (opublikowanym w Journal of the Americam College of Cardiology, Niewydolność Serca) oraz w szwedzkim badaniu KiSel-10, opublikowanym w European Journal of Cardiology.

Badacze wykorzystali Bio-Quinon® Active Q10 Gold z uwagi na jego niezawodną jakość i bezpieczeństwo.

Q10 i cholesterol

Q10 i cholesterol, substancja, która jest także wytwarzana w wątrobie, dzielą ten sam szlak chemiczny. Badania wykazały, że niektóre leki (statyny) obniżające poziom cholesterolu w organizmie mogą hamować naturalną produkcję Q10.

Bio-Quinon® Active Q10 Gold 100 mg

zawiera czysty naturalny koenzym Q10, identyczny jak koenzym Q10 występujący w ludzkim organizmie, oraz witaminę C, która wspiera metabolizm energetycznyzawiera 100 mg koenzymu Q10 w jednej kapsułcejego działanie zostało potwierdzone w ponad 100 opublikowanych badaniach klinicznychma doskonały profil bezpieczeństwa potwierdzony badaniamizostał wyprodukowany zgodnie z wytycznymi mającymi zastosowanie do produkcji lekówjest produktem referencyjnym w badaniach naukowych (złoty standard) polecanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Koenzymu Q10 (ICQA) Jaki jest skład Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg?

1 kapsułka zawiera: %ZDS*) Koenzym Q10 100 mg nie oznaczono Witamina B2 (ryboflawina) 1,4 mg 100% *) ZDS – Zalecane dzienne spożycie

Substancje dodatkowe:

Substancja wypełniająca – olej sojowy*
Otoczka kapsułki – żelatyna
Koenzym Q10 – ubichinon
Substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, woda oczyszczona

Substancja utrzymująca wilgoć: mieszanina częściowo uwodornionych olejów sojowych
Witamina B2 – ryboflawina
Barwnik – tlenek żelaza, ryboflawina
Antyoksydant – d-a-Tokoferol

* Nie zawiera fitoestrogenów (substancji estrogennych)


Bio-Quinon Active Q10 Gold 100 mg – dawkowanie

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie, o ile nie zalecono inaczej.
Połykać w całości najlepiej rano w trakcie lub po posiłku.
Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Zdrowy styl życia oraz zróżnicowana i zbilansowana dieta są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Preparaty zawierające Koenzym Q 10

    W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace koenzym Q10 w postaci kapsułek, tabletek itp.

  • Koenzym Q10

    Koenzym Q10 jest produkowany we wszystkich komórkach i tkankach w ilości odpowiedniej do wypełniania swojej roli w warunkach równowagi organizmu. Jednak stany chorobowe mogą upośledzać funkcje komórek, co prowadzi do zmniejszenia wytwarzania koenzymu Q10. Niedobory mogą pojawić się u osób wykonujących duży wysiłek fizyczny (np. sportowcy) oraz w stanach przyspieszonej przemiany materii (np. w nadczynności tarczycy), a także u osób palących papierosy. W takich przypadkach warto sięgnąć po suplementy diety zawierające koenzym Q10 (np. Doppelherz aktiv Koenzym Q10, Koenzym Q10 + Witamina E, SOLGAR NUTRI-NANO CoQ10).Suplementacja koenzymu Q10 pomoże zapobiegać kardiomiopatii, niewydolności krążenia, miażdżycy, wzmocni odporność organizmu. Badania dotyczące pacjentów onkologicznych wykazały bardzo niskie stężenie koenzymu Q10, które wynika z przyspieszonego metabolizmu w tkance nowotworowej. Pozytywne wyniki skuteczności koenzymu Q10 odnotowano także w leczeniu chorób przyzębia, stanów zapalnych dziąseł i parodontozy.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.