Zioł.Ziele Nostrzyka interakcje ulotka zioła do zaparzania  50 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Zioł.Ziele Nostrzyka zioła do zaparzania | 50 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Meliloti herba
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁAD ZIELARSKI "KAWON-HURT" NOWAK SP.J.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Zażywasz ten lek?
Nie ryzykuj zdrowiem

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.plOpis produktu Zioł.Ziele Nostrzyka

Kiedy stosujemy lek Zioł.Ziele Nostrzyka?

Surowiec jest najczęściej stosowany w zapaleniu żył i żylakach oraz zewnętrznie w stanach zapalnych skóry, wrzodach i czyrakach.

Zioł.Ziele Nostrzyka - działanie leku

Ziele nostrzyka wywiera działanie na krew i na ściany naczyń krwionośnych. Wyciągi podane doustnie powodują nieznaczne zmniejszenie krzepliwości krwi, a co za tym idzie zmniejsza niebezpieczeństwo powstania zakrzepów. Dochodzi do poprawy przepływu krwi przez naczynia żylne i włosowate, co polepsza krążenie obwodowe i mózgowe. Równocześnie dochodzi do zwiększenia odporności ścian naczyń krwionośnych na szkodliwe metabolity endogenne np.: histamina, serotonina, toksyny bakteryjne. Związki kumarynowe zawarte w nostrzyku powodują poprawę krążenia chłonki. Surowiec wykazuje także działanie przeciwzapalne i słabe uspokajające. Zewnętrznie ziele nostrzyka działa na skórę odmiękczająco i przyspiesza gojenie ran. Surowiec jest najczęściej stosowany w zapaleniu żył i żylakach oraz zewnętrznie w stanach zapalnych skóry, wrzodach i czyrakach.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Zioł.Ziele Nostrzyka?

Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Zioł.Ziele Nostrzyka - dawkowanie leku

1 łyżkę ziela (2,5 g) zalać 1 – 1,5 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 10 minut. Ciepłego naparu użyć do przygotowania okładów na chore miejsce.

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty na gojenie się ran

    W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagajace gojenie się ran oraz produkty pomocne w przypadku niewielkich ubytków naskórka, które działają ochronnie i dezynfekująco. Znajdziesz tu również preparaty stosowane ż w lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Dostępne w postaci maści, kremów, zasypek, sprayu i płynu na skórę.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.