NeoFitoroid interakcje ulotka maść doodbytnicza  40 ml | tuba

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

NeoFitoroid maść doodbytnicza | 40 ml | tuba


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: ABOCA POLSKA SP. Z O.O.


Opis produktu NeoFitoroid

Kiedy stosujemy NeoFitoroid?

WSKAZANIANeoFitoroid bioMaść jest wskazana w leczeniu hemoroidów (zewnętrznych i wewnętrznych) oraz objawów związanych z nimi, takich jak ból, pieczenie i świąd odbytu i jego okolic. Może być stosowana również w przypadku szczelin odbytu.
NeoFitoroid bioMaść może być także pomocna w zapobieganiu i we wszelkich sytuacjach, które mogą prowadzić do podrażnienia i/lub przekrwienia odbytu i jego okolic (zaparcia, biegunka, nieprawidłowe odżywianie i styl życia). NeoFitoroid bioMaść może być stosowana również w ciąży i w okresie karmienia piersią.

NeoFitoroid - działanie

NeoFitoroid biomaść to wyrób medyczny na bazie roślinnych kompleksów molekularnych, które zapewniają działanie łagodzące i ochronne błony śluzowej odbytu i odbytnicy, pomagając w zwalczaniu dolegliwości (bólu, pieczenia i świądu), podrażnienia i stanu zapalnego, występujących w przypadku hemoroidów.
JAK DZIAŁA
Działanie NeoFitoroid zapewnia Helydol, suchy ekstrakt otrzymywany z oczyszczonej frakcji lipofilowej specjalnie wyselekcjonowanej kocanki, która, wzbogacona aloesem, ruszczykiem, olejkami roślinnymi i eterycznymi, łagodzi podrażnienie, chroni błonę śluzową oraz sprzyja jej powrotowi do stanu prawidłowego poprzez 3 mechanizmy działania:
1. Mukoadhezyjne: przylega do błony śluzowej, tworząc warstwę o efekcie bariery, która chroni przed kontaktem z czynnikami podrażniającymi;
2. Nawilżające: redukuje tarcie stolca, chroniąc przed podrażnieniami i przekrwieniem okolic odbytu;
3. Przeciwutleniajace: chroni błonę śluzową przed wolnymi rodnikami, pośrednio łagodząc stan zapalny.
Ponadto NeoFitoroid tworzy środowisko niesprzyjające rozmnażaniu się organizmów chorobotwórczych, aktywując jeszcze silniejsze działanie ochronne i redukujące świąd. Właściwości odświeżające szybko przynoszą ulgę w dolegliwościach.
NeoFitoroid nie zawiera środków kortyzonowych ani środków znieczulających, a dzięki swojemu mechanizmowi działania nie podrażnia i nie wysusza błony śluzowej.

Jaki jest skład NeoFitoroid?

Substancje czynne: Suche ekstrakty z kwiatostanu kocanki frakcja lipofilowa (Helydol)* i korzeń ruszczyka*; odwodniony żel z liści Aloesu zwyczajnego*; wodny roztwór z kwiatostanu kocanki*; wyciąg olejowy z kwiatostanu Dziurawca zwyczajnego*; olej jojoba*; masło karite*; olejki eteryczne z: Drzewa herbacianego, cyprysu i Mięty pieprzowej.
Ponadto zawiera: stearynian gliceryny, trigliceryd kaprylowo-kaprynowy, distearynian sacharozy, stearynian sacharozy, alkohol cetylostearylowy, glicerynę roślinną, trihydroksystearynian glicerolu, oleje roślinne, utwardzone oleje roślinne, wosk kandelilę, gumę ksantanową, kwas cytrynowy, tokoferole, krzemian sodu, alkohol benzylowy, sorbinian potasu, dehydrooctan sodu, olej słonecznikowy.
*Składnik z Upraw Ekologicznych 
Nie zawiera SLS i SLES, pochodnych ropy naftowej, parabenów, PEG, barwników i substancji zapachowych.

NeoFitoroid - stosowanie

Aplikacja zewnętrzna: nanieść maść i delikatnie wmasować w rejon odbytu i jego okolic. Aplikacja wewnętrzna: użyć specjalnej kaniuli doodbytniczej, przykręcając ją do tubki. Nałożyć maść w ilości wystarczającej do pokrycia zmienionego rejonu. Stosować produkt po wypróżnieniu oraz po dokładnym i delikatnym umyciu odbytu i jego okolic. W celu uzyskania efektu ochronnego przed podrażnieniem spowodowanym ocieraniem, produkt należy nałożyć przed wypróżnieniem, pamiętając, aby każdorazowo użyć go również po wypróżnieniu. Po aplikacji należy odkręcić kaniulę, dokładnie ją umyć ciepłą wodą z mydłem, a następnie zamknąć tubkę z maścią. Aplikację można powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia, również w niewielkich odstępach czasu oraz w dłuższym okresie.

NeoFitoroid – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników.
W przypadku braku poprawy objawów należy skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Trzymać z dala od dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

Interakcje NeoFitoroid z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje NeoFitoroid z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty na hemoroidy

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.