Trudno dostępny w aptekach

 

Momecutan baza maść | 100 g | tuba

Rodzaj: kosmetyk

Podmiot odpowiedzialny: SUN-FARM SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Momecutan baza?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Momecutan baza

Kiedy stosujemy Momecutan baza?

Do pielęgnacji suchej, łuszczącej się skóry

Do pielęgnacji skóry osób stosujących miejscowo kortykosteroidy

Momecutan baza - działanie

Momecutan baza jest maścią o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Tworzy barierę na powierzchni skóry i zapobiega działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zmniejsza parowanie wody ze skóry, tym samym chroni ją przed nadmiernym wysuszeniem. Produkt stworzony z myślą o pielęgnacji skóry osób stosujących miejscowo kortykosteroidy, np. w schemacie przerywanego lub tandemowego stosowania.Jaki jest skład Momecutan baza?

PETROLATUM, HEXYLENE GLYCOL, CERA ALBA, PROPYLENE GLYCOL STEARATE, PHOSPHORIC ACID


Momecutan baza - stosowanie

Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Cienką warstwę produktu nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę nie częściej niż raz dziennie. Nie stosować na rozległe powierzchnie (więcej niż 20% powierzchni ciała).


Momecutan baza – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować produktu na błony śluzowe, w okolice oczu oraz narządów płciowych. Nie zaleca się stosowania u dzieci. Stosować na nieuszkodzoną skórę, bez ran i owrzodzeń


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty do ciała

    W tej kategorii znajdziesz produkty upiekszające ciało, preparaty do pielęgnacji skóry atopowej i skłonnej do alergii oraz urazów, redukujące blizny, stosowane w nadmiernej potliwości, do pielęgnacji okolic intymnych, do depilacji, do masażu, do opalania, do pielęgnacji biustu, do skóry naczynkowej, do skóry po terapii onkologicznej, do skóry skłonnej do nadmiernego łuszczenia i rogowacenia, do pielęgnacji skóry trądzikowej, dla kobiet ciężarnych, do skóry twarzy, normalnej i mieszanej, suchej i wrażliwej, skłonnej do podrażnień, do pielęgnacji zmęczonych i opuchniętych nóg, do pielęgnacji skóry cukrzyków, przeciwzmarszczkowe, ujędrniajace, nawadniajace, wzmacniające, wyszczuplające, przeciw rozstępom, antycelulitowe, do kąpieli. Dostępne w postaci kremów, żeli, balsamów, olejków itp.


Może Cię również zainteresować:

Mukowiscydoza: objawy i leczenie

Zdrowie

Mukowiscydoza: objawy i leczenie

Mukowiscydoza jest przewlekłą chorobą genetyczną atakującą układ oddechowy oraz przewód pokarmowy. W jej przebiegu dochodzi do nadprodukcji gęstego i ...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.