Mabelle interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Mabelle tabletki | 30 tabl.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: WALMARK A.S.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Mabelle?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Mabelle

Kiedy stosujemy Mabelle?

W okresie menopauzy

Preparat niehormonalny

Mabelle - działanie

Mabelle® to niehormonalny preparat opracowany specjalnie dla kobiet w odniesieniu do ich konkretnych potrzeb w czasie zmian hormonalnych jakim jest okres menopauzy.

Każda kobieta przechodzi w swoim życiu biologiczne stadium, które jest związane z różnego typu dyskomfortem, spowodowanym zmniejszającym się poziomem żeńskich hormonów płciowych – estrogenów. Preparat Mabelle® składa się z wyciągów z dwóch ziół – lnu zwyczajnego i koniczyny łąkowej, które mogą pomóc pozytywnie wpływać na te nieprzyjemne objawy. Lignany z  lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) dbają o zachowanie prawidłowej tkanki dojrzałych piersi. Izoflawony z koniczyny łąkowej (Trifolium pratense) działają korzystnie na tłumienie uderzeń gorąca, pocenie się, niepokój i rozdrażnienie. Ekstrakty roślinne zawarte w preparacie mają pozytywny wpływ na ogólny stan fizyczny i samopoczucie psychiczne kobiet w okresie menopauzy.


Jaki jest skład Mabelle?

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

Składnik:

1 tabletka

2 tabletki

Ekstrakt z koniczyny łąkowej (Trifolium pratense) (standaryzowany na zawartość 8% izoflawonoidów)

500,0 mg

1 000,0 mg

Ekstrakt z lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) (standaryzowany na zawartość 20% lignanów)

62,5 mg

125,0 mg

Składniki: ekstrakt z koniczyny łąkowej (Trifolium pratense), substancje przeciwzbrylające: celuloza, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk; ekstrakt z lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum), stabilizatory: karboksymetyloceluloza, hydroksypropylometyloceluloza, hydroksypropyloceluloza; barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, triglicerydy średniołańcuchowe.


Mabelle zalecane spożycie

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1-2 tabletek.

Sposób przygotowania i sposób użycia: tabletkę należy połknąć i popić szklanką wody. Rekomendowane długotrwałe stosowanie.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty stosowane w menopauzie

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla kobiet sotosowane w celu łagodzenia objawów menopauzy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek itp.

  • Menopauza

    Menopauza (klimakterium) to okres w życiu kobiety, w którym ustaje menstruacja, powodem czego jest wyraźne zmniejszenie produkcji hormonów przez jajniki. Zauważalne mogą być objawy menopauzy w postaci: wahania nastrojów, rozdrażnienia, zaburzeń snu i zasypiania, uderzeń gorąca, zwiększenia masy ciała, suchości pochwy, nietrzymania moczu. Leki na menopauzę stosowane są w celu łagodzenia objawów okresu przekwitania u kobiet. W aptekach dostępne są liczne preparaty bez recepty łagodzące objawy menopauzy. Zawierają one w swoim składzie fitoestrogeny pochodzące z soi (np. Doppelherz Aktiv-Meno Forte, Climea Forte, Olimp Menopauzin), koniczyny (np. Mabelle, Red Clover, Duo-Fem), pluskwicy (np. Remifemin, Klimaktobon). Ponadto preparaty zawierają w swoim składzie np. wyciąg z szyszek chmielu o działaniu uspokajającym, wapń i witaminę D przeciwdziałające osteoporozie, chrom regulujący metabolizm cukrów i tłuszczów, biotynę wspierającą zdrowe włosy i paznokcie. Produkty stosowane w menopauzie dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, kropli, ziół do zaparzania.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.