Carbon węgiel aktywny interakcje ulotka kapsułki  20 kaps.

Trudno dostępny w aptekach

 

Carbon węgiel aktywny kapsułki | 20 kaps.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: OLEOFARM SP. Z O.O.


Opis produktu Carbon węgiel aktywny

Kiedy stosujemy Carbon węgiel aktywny?

Preparat polecany jest osobom dorosłym w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Carbon węgiel aktywny - działanie

Węgiel aktywny zawarty w produkcie pochodzi z naturalnych surowców, takich jak drewno czy torf. Zwiększona, poprzez proces aktywacji, porowatość węgla odpowiada za jego zdolność adsorpcji toksyn, bakterii oraz gazów, które powszechnie uważane są za przyczynę odczuwania dyskomfortu po jedzeniu. Węgiel aktywny wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego poprzez pomoc w zmniejszaniu występujących po jedzeniu nadmiernych wzdęć*. 

*Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 g co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 1 g krótko po posiłku


Jaki jest skład Carbon węgiel aktywny?

Składniki:węgiel aktywny,hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki),substancja wypełniająca:celuloza, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Dzienna porcja (10 kapsułek) zawiera: 2 g węgla aktywnego.


Carbon węgiel aktywny zalecane spożycie

Dorośli - 5 kapsułek na 30 minut przed posiłkiem oraz 5 kapsułek krótko po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Środki przeciwbiegunkowe

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwbiegunkowe dla dorosłych i dzieci. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, proszku i granulatu do sporządzania doustynych roztworów i zawiesin, ziół do zapatzania itp.

  • Biegunka

    Biegunka to częsta dolegliwość związana z częstszą niż zwykle potrzebą oddawania stolca lub z większą jego ilością. Biegunka nazywana też grypą żołądkową lub grypą jelitową to jeden z głównych objawów towarzyszących zakażeniom wirusowym lub bakteryjnym układu trawiennego. Środki przeciwbiegunkowe hamują nasilone ruchy jelit, adsorbują chorobotwórcze drobnoustroje i toksyny oraz zwiększają wchłanianie wody. Dostępne w tej kategorii suplementy diety są przeznaczone do postępowania dietetycznego w przebiegu biegunki. Dzięki związkom aktywnym, środki te skutecznie poradzą sobie nawet z ostrymi i nieswoistymi stanami biegunkowymi. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogą pojawić się w czasie wyjazdów w egzotyczne rejony (biegunka podróżnych). Zmieniając miejsce pobytu łatwo nabawić się zatrucia pokarmowego, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. W składzie suplementów diety o działaniu przeciwbiegunkowym można znaleźć węgiel aktywny, probiotyki (bakterie kwasu mlekowego, drożdże) ziele przywrotnika, owoc borówki czernicy. W tej kategorii można znaleźć również preparaty na biegunkę w ciąży. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, syropów i zawiesin, ziół do zaparzania (np. CARBO VP węgiel aktywowany, Olimp Kolonbiotic Stopper, Carbosal z czarną jagodą ).


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.