Stan epidemii COVID-19

W trosce o swoich najbliższych – nie chodź od apteki do apteki!
Sprawdź dostępność leków w pobliskich aptekach i złóż rezerwacje.

Sprawdź teraz

BERBERYNA EKSTRAKT interakcje ulotka kapsułki  90 kaps. | butelka

Trudno dostępny w aptekach

 

BERBERYNA EKSTRAKT kapsułki | 90 kaps. | butelka

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: HAUSTER SP. Z O.O. S.K.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania BERBERYNA EKSTRAKT?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu BERBERYNA EKSTRAKT

Kiedy stosujemy BERBERYNA EKSTRAKT?

Szczególnie polecany jako wsparcie w stanach zaburzenia metabolizmu, insulinooporności oraz pomocniczo przy cukrzycy typu II. Ekstrakt z Berberyny zalecany jest również jako preparat wspomagający utratę zbędnej masy ciała przy jednoczesnym zachowaniu zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.

BERBERYNA EKSTRAKT - działanie

BERBERYNA to naturalny alkaloid pochodzący z grupy roślin Berberis o silnym charakterze prozdrowotnym. Działa regulująco na metabolizm cukrów dostarczanych wraz z pożywieniem przyczyniając się do zwiększenia wrażliwości tkanek na insulinę. Spowalnia rozkład węglowodanów złożonych do cukrów prostych oraz wpływa na zmniejszenie wyrzutów glukozy z wątroby. Ekstrakt z berberysu wykazuje również właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne oraz wspierające regulację poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Dzięki usprawnieniu procesów metabolicznych wspomaga także spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.Jaki jest skład BERBERYNA EKSTRAKT?

Ekstrakt z berberysu standaryzowany na 2,5% berberyny, żelatyna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik - dwutlenek tytanu.

Składnik

Zalecana porcja dzienna

(1 kapsułka)

% RWS *

Ekstrakt z berberysu Berberis arista

400 mg

-


BERBERYNA EKSTRAKT – dawkowanie

1 kapsułka raz dziennie, najlepiej w trakcie posiłku. 


BERBERYNA EKSTRAKT – jakie środki ostrożności należy zachować?

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia oraz stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. U osób przyjmujących leki obniżające poziom cukru we krwi należy zachować ostrożność, gdyż produkt stosowany równolegle może przyczynić się do konieczności zmniejszenia ich dawkowania. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. 


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Dla diabetyków

    Produkty polecane dla diabetyków w szczególności z morwą białą itp.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.