Baikaderm interakcje ulotka krem (1,33g+1g)/100g 35 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Baikaderm krem | (1,33g+1g)/100g | 35 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Scutellariae baic.rad.extr., Allantoin.
Podmiot odpowiedzialny: WROCŁAWSKIE ZAKŁ. ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Baikaderm?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Baikaderm

Kiedy stosujemy lek Baikaderm?

Baikaderm zalecany jest w:

- leczeniu stanów zapalnych skóry objawiających się zaczerwienieniem, obrzękiem, świądem, bólem i suchością, w tym także w stanach zapalnych o nieznanej etiologii bez przerwania ciągłości skóry,

- łagodzeniu podrażnień skóry powstałych w wyniku np. ukąszenia owadów, depilacji, niewielkich otarć naskórka, lekkich oparzeń termicznych i słonecznych, zmian rumieniowych powstałych w następstwie ekspozycji skóry na promienie UV np. po fototerapii oraz podrażnień skóry środkami chemii gospodarczej,

- leczeniu uzupełniającym w terapii trądziku grudkowo-krostkowego.


Jaki jest skład leku Baikaderm?

100 g kremu zawiera:

Substancje czynne

Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis  (o zawartości 75% bajkaliny) 1,33 g

Alantoina (Allantoinum)  1,00 g


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Baikaderm?

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie stosować w przypadku uszkodzeń skóry. Nie stosować na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.


Baikaderm - dawkowanie leku

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia (zewnętrznie): jednorazowo stosować na nieuszkodzoną skórę słupek kremu o długości ok. 2 cm. Smarować kremem zmienione chorobowo miejsca 3 - 4 razy dziennie.

Preparat może być stosowany pod opatrunkiem okluzyjnym.


Baikaderm – jakie środki ostrożności należy zachować?

W przypadku, gdy po upływie 7-10 dni stosowania preparatu Baikaderm nie nastąpi poprawa stanu skóry i/lub wystąpi pogorszenie, należy zwrócić się po poradę do lekarza specjalisty.

Nie ma odpowiednich danych dotyczących stosowania Baikadermu u dzieci, dlatego krem nie powinien być stosowany w tej grupie wiekowej.

Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanów, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).


Przyjmowanie leku Baikaderm w czasie ciąży

Nie ma odpowiednich danych do stosowania preparatu Baikaderm w okresie ciąży i laktacji. Brak danych dotyczących wpływu na płodność. Ze względu na nieznane ryzyko stosowania preparatu na skórę u kobiet w okresie ciąży i karmienia, nie zaleca się stosowania w tych okresach.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty do ciała

    W tej kategorii znajdziesz produkty upiekszające ciało, preparaty do pielęgnacji skóry atopowej i skłonnej do alergii oraz urazów, redukujące blizny, stosowane w nadmiernej potliwości, do pielęgnacji okolic intymnych, do depilacji, do masażu, do opalania, do pielęgnacji biustu, do skóry naczynkowej, do skóry po terapii onkologicznej, do skóry skłonnej do nadmiernego łuszczenia i rogowacenia, do pielęgnacji skóry trądzikowej, dla kobiet ciężarnych, do skóry twarzy, normalnej i mieszanej, suchej i wrażliwej, skłonnej do podrażnień, do pielęgnacji zmęczonych i opuchniętych nóg, do pielęgnacji skóry cukrzyków, przeciwzmarszczkowe, ujędrniajace, nawadniajace, wzmacniające, wyszczuplające, przeciw rozstępom, antycelulitowe, do kąpieli. Dostępne w postaci kremów, żeli, balsamów, olejków itp.


Może Cię również zainteresować:

Co może wykryć USG tarczycy?

Tarczyca

Co może wykryć USG tarczycy?

USG tarczycy zaliczane jest do bezinwazyjnych i bezbolesnych badań diagnostycznych. Tego typu ultrasonografię zazwyczaj wykonuje się w diagnostyce sch...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.