Trudno dostępny w aptekach

 

Protego Witamina K2 kapsułki elastyczne | 30 kaps.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: SALVUM LAB SP. Z O.O. SP.K.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Protego Witamina K2?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Protego Witamina K2

Protego Witamina K2 - działanie

Protego Witamina K2 jest źródłem witaminy K2 MK-7 NATURALNEGO POCHODZENIA

Witamina K bierze udział w mineralizacji kości i jest niezbędna do utrzymania ich w zdrowiu. Wpływa na proces mineralizacji kości w osteoblastach, tak wiec jest konieczna do wytwarzania i utrzymania prawidłowej struktury kości. Witamina K przyczynia się również do prawidłowego krzepnięcia krwi.Jaki jest skład Protego Witamina K2?

Skład zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu Protego Witamina K2

Składniki

Zawartość w 1 kapsułce

RWS*

Witamina K2 MK-7 (menachinon-7)

75 µg

100%

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

Składniki: olej słonecznikowy, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, witamina K (menachinon)


Protego Witamina K2 – dawkowanie

Zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie podczas posiłku.


Protego Witamina K2 – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety Protego Witamina K2 nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży i matki karmiące powinny przyjmowanie preparatu skonsultować z lekarzem.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty zawierające witaminę K

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla dorosłych i dzieci zawierające witaminę K, uzupełniające jej niedobór w organizmie.

  • Witamina K

    Preparaty zawierające witaminę K służą do uzupełniania niedoborów tej witaminy w organizmie człowieka. Witamina K występuje w trzech odmianach: witamina K1 (fitomenadion), K2 (menachinon) i K3 (menadion). Z uwagi na różnice w budowie chemicznej witaminy te różnią się właściwościami. Witamina K2 jest formą najbardziej pożądaną, ponieważ jest dostępna dla kości i ścian naczyń krwionośnych. Witamina K2 jest magazynowana w wątrobie, przez co zanim wystąpią objawy kliniczne niedoboru witaminy K2 mija sporo czasu. Jeśli jest jej za mało, istnieje ryzyko między innymi łatwiejszego powstawania krwotoków, a także trudniejszego gojenia się ran. Witamina K2 wykazuje istotny wpływ na prawidłowy przebieg procesu krzepnięcia krwi oraz wspomaga utrzymanie zdrowych i mocnych kości. Suplementacja witaminą K2 (np. K2 VitalGold, BICAPS K2 MK-7) wskazana jest w przypadku przyjmowania wysokich dawek witaminy D3 i wapnia, w przypadku osteoporozy, osteopenii, miażdżycy i chorób układu krążenia. Polecana jest również osobom powyżej 50. roku życia oraz kobietom w wieku okołomenopauzalnym. Witaminę K dla noworodków i niemowląt podaję się dzieciom karmionym mlekiem matki do ukończenia trzeciego miesiąca życia.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.