FE-LIP Liposomal Iron 7 mg interakcje ulotka żel doustny  30 sasz. po 5 g

FE-LIP Liposomal Iron 7 mg żel doustny | 30 sasz. po 5 g

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: LIPID SYSTEMS SP. Z.O.O.


Opis produktu FE-LIP Liposomal Iron 7 mg

Kiedy stosujemy FE-LIP Liposomal Iron 7 mg?

Przeznaczenie:
Produkt przeznaczony jest dla dzieci oraz młodzieży w wieku od 1 do 18 lat, w okresie intensywnego wzrostu, w zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia

FE-LIP Liposomal Iron 7 mg - działanie

Właściwości:

FE-LIP® to preparat zawierający liposomalne żelazo zamknięte w opatentowanej formule LIPOSHELL®1. Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności zamknięcia żelaza w liposomach, co bezpośrednio wpływa na jego stabilność i biodostępność. Liposomy LIPOSHELL® wykazują podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są bezpieczne i biozgodne. Dzięki formie liposomalnej żelazo, wchłaniane w jelitach, jest łagodne dla przewodu pokarmowego i nie daje metalicznego posmaku. Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju poznawczego dzieci.

· BEZ DODATKU CUKRÓW2

· BEZGLUTENOWY

· BEZ GMO

· ODPOWIEDNI DLA WEGETARIAN I WEGAN3


1. Nr zgłoszenia: PCT/EP2018/057400.2. Zawiera naturalnie występujące cukry. 3. Produkt nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.


Jaki jest skład FE-LIP Liposomal Iron 7 mg?

1 saszetka zawiera żelazo w formie liposomalnej: cytrynian amonu-żelaza (III) - 7 mg

FE-LIP Liposomal Iron 7 mg zalecane spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

Małe dzieci, dzieci i młodzież - 1 saszetka 1 raz dziennie. Dziewczęta w wieku 10 do 18 lat po wystąpieniu pierwszej miesiączki – dwie saszetki dziennie*. Przed zastosowaniem preparatu przez małe dzieci i dzieci do 12. r.ż. należy skonsultować się z lekarzem pediatrą. Zawartość saszetki spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

*Normy żywienia dla populacji Polski i ich zastosowanie pod redakcją M. Jarosza, E.Rychlik, K. Stoś, J. Charzewskiej, NIZP-PZH 2020.

FE-LIP Liposomal Iron 7 mg – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ostrzeżenia:

Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu FE-LIP® powinny skonsultować się z lekarzem. Wśród dzieci w wieku 1-3 lat nie należy stosować z innymi preparatami zawierającymi żelazo. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.


Przyjmowanie FE-LIP Liposomal Iron 7 mg w czasie ciąży

Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu FE-LIP® powinny skonsultować się z lekarzem.

Skład


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.