Trudno dostępny w aptekach

 

Doppelherz aktiv Na prostatę kapsułki | 30 kaps.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Będziesz zażywać ten lek?

Zawsze warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl


Opis produktu Doppelherz aktiv Na prostatę

Kiedy stosujemy Doppelherz aktiv Na prostatę?

Preparat jest zalecany dla mężczyzn po 40., którzy powinni szczególnie zadbać o: prawidłowy stan gruczołu prostaty pełnię funkcji seksualnych prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego

Dla zachowania prawidłowego stanu prostaty zaleca się stosowanie diety z mniejszą ilością mięs czerwonych, większą ilością warzyw i olejów roślinnych (z siemienia lnianego, z oliwek lub rzepaku) oraz tłustych ryb morskich. Korzystną rolę odgrywa również codzienna aktywność fizyczna oraz ograniczenie stosowania używek.

Doppelherz aktiv Na prostatę - działanie

Preparat zawiera specjalnie dobraną kombinację 7 składników ziołowych i mineralno-witaminowych o korzystnym działaniu na gruczoł prostaty oraz pęcherz i przewody moczowe.

Olej z pestek dyni wykazuje korzystne, ochronne działanie na komórki prostaty. Beta-sitosterole zawarte w oleju z pestek dyni wpływają na obniżenie zawartości prostaglandyn w tkance gruczołu krokowego, co odgrywa ważną rolę w regulacji procesów zapalnych zachodzących na poziomie komórkowym. Stwierdzono, że mężczyźni w krajach bałkańskich, gdzie spożywa się znaczne ilości nasion dyni, znacznie rzadziej doświadczają problemów z prostatą.

Olej z siemienia lnianego stanowi bogate źródło kwasu alfa-linolenowego i lignanów. Kwas alfa linolenowy jest jednym z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), wpływających pozytywnie na metabolizm męskich hormonów płciowych: blokuje przetwarzanie testosteronu dihydrotestosteron, co sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu prostaty, szczególnie u mężczyzn po 40. Lignany są fitohormonami o korzystnym wpływie na metabolizm tłuszczy i funkcjonowanie prostaty.

Wyciąg z pokrzywy poprawia rytm oddawania moczu oraz działa regenerująco i oczyszczająco na komórki układu moczowego.

Selen - poprzez poprawę ruchliwości plemników – wpływa na płodność u mężczyzn. Połowa selenu akumulowanego w organizmie mężczyzn znajduje się w jądrach. Cynk wpływa na zachowanie prawidłowych funkcji rozrodczych. Witamina E, mangan, cynk i selen chronią komórki prostaty i układu moczowo-płciowego przed uszkodzeniami wywoływanymi - wraz z wiekiem - przez wolne rodniki.Jaki jest skład Doppelherz aktiv Na prostatę?

1 kapsułka zawiera: olej z pestek dyni (Cucurbita pepo) 400 mg, olej z siemienia lnianego (Linum usitatissimum) 300 mg, żelatyna, woda oczyszczona, wyciąg z liści pokrzywy (Urtica dioica) 150 mg, glicerol i sorbitol (substancje utrzymujące wilgotność), mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (nośnik), lecytyna sojowa, D-alfa-tokoferol (wit. E), wosk pszczeli (substancja przeciwzbrylająca); tlenek cynku, siarczan manganu, tlenki i wodorotlenki żelaza (barwniki), selenian sodu (źródło selenu). Masa 1 kaps.: 1,57 g.

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:

Ilość

% ZDS*

Olej z pestek dyni

400 mg

-

Olej z siemienia lnianego (w tym 70% kwasów NNKT)

300 mg

-

Wyciąg z liści pokrzywy

150 mg

-

Witamina E

10 mg

83%

Cynk

8 mg

80%

Mangan

2 mg

100%

Selen

50 μg

91%

* procent zalecanego dziennego spożycia (dotyczy witamin i skł. mineralnych)


Doppelherz aktiv Na prostatę – dawkowanie

Zażywać jedną kapsułkę dziennie podczas posiłku lub zaraz po posiłku, popijając wystarczającą ilością płynu.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty na prostatę

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla mężczyzn stosowane podczas problemów z prostatą. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek itd.

  • Produkty działające na układ moczowy

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w zakażeniach dróg moczowych oraz pomocne w zapobieganiu problemom z układem moczowym. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół itp.

  • Prostata

    Uciążliwe problemy z prostatą dotyczą przede wszystkim mężczyzn po 50 r.ż. i objawiają się głównie: zwężeniem strumienia moczu, częstą potrzebą oddawania moczu, ostrym bólem w dole brzucha, nudnościami, zawrotami głowy i nadmierną sennością. Gdy zlekceważy się początkowe objawy bardzo łatwo przerost prostaty zamienia się w ostre zapalenie prostaty. Suplementy diety na prostatę mają na celu łagodzenie dolegliwości związanych z łagodnym przerostem prostaty. Dla zachowania zdrowej prostaty, warto wyposażyć się w leki roślinne na prostatę, by uchronić się przed negatywnymi skutkami jej przerostu. Zaleca się, aby leki na prostatę zażywać już po ukończeniu 45. roku życia, co znacznie zminimalizuje ryzyko problemów w przyszłości. W tej kategorii można znaleźć szeroką gamę preparatów na prostatę w postaci kapsułek, tabletek, a także kropli i płynów doustnych (np. Doppelherz aktiv Na prostatę, Olimp Prostatan , Prostenal) . Zawarte w nich naturalne roślinne składniki, takie jak ziele wierzbownicy, owoce palmy sabałowej, liść pokrzywy, nasiona granatu czy pestki dyni wspomagają działanie układu moczowego i rozrodczego mężczyzn.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.