Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast interakcje ulotka   20 sasz.

Trudno dostępny w aptekach

 

Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast 20 sasz.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: QUEISSER PHARMA GMBH & CO. KG


Opis produktu Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast

Kiedy stosujemy Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast?

Wszechstronny kompleks podstawowych składników budulcowych chrząstki i mazi stawowej.

Preparat może być stosowany w okresie intensywnej pracy umysłowej i stresu, w stanach wyczerpania oraz dla wspomagania pracy mięśni.

Magnez i witamina B6:

wspomagają pracę umysłową,

redukują zmęczenie i skutki stresu,

regulują skurcze mięśni. 

Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast - działanie

Forma mikrogranulek w saszetkach umożliwia szybkie działanie i wygodne stosowanie w dowolnych warunkach, np. w pracy, klubie fitness czy podczas podróży. Mikrogranulki o przyjemnym smaku cytrusowym szybko rozpuszczają się w ustach nawet bez popijania

Jedna saszetka preparatu dostarcza aż 400 mg jonów magnezu. Zapewnienie odpowiedniej ilości magnezu w diecie jest niezbędne dla prawidłowej pracy umysłowej i koncentracji, redukcji zmęczenia i skutków stresu oraz dla prawidłowej kurczliwości mięśni. Ma to szczególne znaczenie przy intensywnym wysiłku umysłowym lub fizycznym. Magnez uczestniczy m.in. w przekazywaniu impulsów nerwowych, wytwarzaniu energii w organizmie i syntezie białek. Wpływa również na zachowanie równowagi elektrolitów po intensywnym wysiłku fizycznym (w wyniku pocenia) oraz mineralizację kości.

Przemęczenie, stres, intensywny wysiłek fizyczny i umysłowy, stosowanie używek (kawy, alkoholu) zwiększają zapotrzebowanie organizmu na magnez. Jednocześnie niezrównoważona dieta oparta o wysokoprzetworzoną żywność może nie dostarczać odpowiedniej dawki magnezu. W celu zapewnienia odpowiedniej podaży magnezu zaleca się spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (z pełnego przemiału) oraz  świeżych warzyw i owoców.

Witaminy z grupy B (B6,B12, kwas foliowy) wspomagają funkcje poznawcze (koncentrację umysłową, kojarzenie, zapamiętywanie) i redukują skutki zmęczenia układu nerwowego. Witamina B6poprawia przyswajalność magnezu.

Preparat może być stosowany przez młodzież i osoby dorosłe.


Jaki jest skład Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast?

tlenek magnezu (59%), sorbitol (subst. wypełniająca), cytrynian sodu i kwas cytrynowy (regulatory kwasowości), chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), sól sodowa karboksymetylocelulozy  usieciowana (subst. wypełniająca), aromat, kwas pteroilomonoglutaminowy (wit. B9), aspartam i acesulfam K (substancje słodzące), cyjanokobalamina (wit. B12), stearynian magnezu (subst. przeciwzbrylająca). Nie zawiera laktozy ani glutenu. Zawiera źródło fenyloalaniny. Preparat może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Dzienna porcja (1 saszetka) zawiera                                

 

Ilość

% ZDS*

Magnez

400 mg

107 %

Witamina B6

6 mg

429 %

Kwas foliowy (wit. B9)

400 μg

200%

Witamina B12

3 μg

120%


Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast zalecane spożycie

Stosować 1 saszetkędziennie, najlepiej po posiłku, wysypując zawartość bezpośrednio na język; nie wymaga popijania. Nie stosować na czczo.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej (1 saszetka). Nadmierne spożycie może mieć efekt przeczyszczający. Zachowaniu zdrowia sprzyja zdrowy tryb życia i zrównoważona dieta.  Suplementy diety nie mogą być stosowane w zastępstwie zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze do 25oC.


Skład


Interakcje Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Doppelherz Aktiv Magnez - B6 Ultrafast


Grupy

  • Preparaty zawierające magnez
  • Magnez

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.