Zioł. Kłącze Perzu interakcje ulotka zioła do zaparzania  50 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Zioł. Kłącze Perzu zioła do zaparzania | 50 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Rhizoma Agropyri
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁAD ZIELARSKI "KAWON-HURT" NOWAK SP.J.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Zioł. Kłącze Perzu?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Zioł. Kłącze Perzu

Kiedy stosujemy lek Zioł. Kłącze Perzu?

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.Jaki jest skład leku Zioł. Kłącze Perzu?

1g produktu zawiera 1g Agropyron repens (L.)P.Beauv., rhizoma (kłącze perzu).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Zioł. Kłącze Perzu?

Nadwrażliwość na kłącze perzu. Schorzenia wymagające zmniejszonej podaży płynów (np. ciężka niewydolność serca lub nerek).


Zioł. Kłącze Perzu – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Nieznane.


Zioł. Kłącze Perzu – dawkowanie leku

Dorośli i osoby starsze: 1 łyżkę stołową (ok. 5 g) kłącza perzu zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Pić po szklance naparu do 4 razy na dobę.

Dawka dobowa: 10 – 20 g.

Czas stosowania: Produkt leczniczy tradycyjnie stosuje się od 2 do 4 tygodni. Jeżeli objawy utrzymują się pomimo stosowania produktu leczniczego należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. 


Zioł. Kłącze Perzu – jakie środki ostrożności należy zachować?

Bezpieczeństwo stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat nie zostało określone ze względu na brak odpowiednich danych. Jeśli podczas stosowania leku pojawią się takie objawy jak gorączka, zaburzenia w oddawaniu moczu, skurcze lub pojawi się krew w moczu należy skonsultować się z lekarzem.


Przyjmowanie leku Zioł. Kłącze Perzu w czasie ciąży

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży nie zostało określone. Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane. Brak danych dotyczących wpływu leku na płodność.

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty działające na układ moczowy

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w zakażeniach dróg moczowych oraz pomocne w zapobieganiu problemom z układem moczowym. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół itp.

  • Drogi moczowe

    Poprzez drogi moczowe wydalane są z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Choroby nerek i pęcherza moczowego mogą bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Wywołać je może wiele czynników: niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, a także zakażenia wirusowe i bakteryjne. Zakażenia układu moczowego oraz nietrzymanie moczu częściej dotyka kobiet, w związku z ich budową anatomiczną, natomiast mężczyźni borykają się z trudnościami w oddawaniu moczu, co ma związek z przerostem prostaty. Zdarza się również zapalenie pęcherza u dzieci, które może przebiegać bezobjawowo lub dawać nieswoiste objawy. Suplementy diety działające na układ moczowy zwalczają infekcje dróg moczowych, zapalenie pęcherza moczowego, przeciwdziałają nietrzymaniu moczu, zapobiegają kamicy nerkowej oraz odbudowują naturalną barierę ochronną układu moczowego. Wtedy warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety poprawiające funkcjonowanie układu moczowego. Zdecydowana większość środków zawiera surowce roślinne m.in. żurawinę, pokrzywę, skrzyp polny, dziurawiec, babkę lancetowatą. Dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, płynów, ziół na nerki i drogi moczowe (np. NefroTabs, Olimp Żurawina Uro-Complex , Urinal Intensiv, Furoxin). Bardzo ważne jest, aby skutecznie likwidować stany zapalne, nie dopuszczając do przejścia w formę przewlekłą.

  • Zioła

    Zioła w czystej, sypkiej postaci oraz zioła fix (w saszetkach do zaparzania), mieszanki ziołowe i herbaty o złożonym składzie są polecane na różne dolegliwości zdrowotne. W tej kategorii można znaleźć preparaty wskazane w problemach żołądkowych i trawiennych (np. Herbatka fix Na Trawienie, Piołun Fix, Dziurawiec Fix, Verdin Fix), poprawiające krążenie żylne i wspomagające pracę mięśnia sercowego (np. Herbatka fix Na Krążenie, Cardiobonisan Ojca Grzegorza), wpływające na poziom cukru we krwi, polecane dla diabetyków (np. DOZ Zielnik Morwa Biała, Zioł.fix Diabetosan), wzmacniające i oczyszczające (np. SYMBIO Ekologiczny Czystek suszony, Oczyszczająca Moc fix) oraz działające sedatywnie i uspokajająco (np. Nerwobonisan Ojca Grzegorza, Melisa fix Zioła Multipharm). Zioła należy zaparzyć stosując się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. W przypadku stosowania innych leków np. kardiologicznych, hormonalnych warto skonsultować z lekarzem zastosowanie preparatów ziołowych.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.