Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Kobieta


Dzień dobry można apselan i metocard na serce razem nie ma interakcji bo rano zawsze zazywam razem

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dobry wieczór , niewskazane jest takie połączenie ! Proszę zamiast Apselan - zastosować inhalacje ( w celu ułatwienia oddychania i... Pokaż całą odpowiedź

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem dot. antykoncepcji Drovelis. W sobotę o godz. 15 wzięłam tabletkę aktywną Drovelis (Drovelis stosuję od początku tego roku) i 3h od zastosowania doszło do stosunku z partnerem. Czy w tej sytuacji tabletka poprawnie się wchłonęła? W niedzielę natomiast wzięłam tabletkę o godz. 14.30 i tutaj gdzieś 2-3h od zażycia wypiłam troszkę alkoholu na rodzinnej imprezie i czy w takiej sytuacji Drovelis również się wchłonął poprawnie? W niedzielę tabletkę zastosowałam o godz. 15.40. (do stosunku doszło w sobotę). Chciałam dopytać czy przez ten czas było zachowane poprawne zabezpieczenie.

Dotyczy ulotki Drovelis

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Tak , poprawnie się wchłonęła .

Czy można stosować razem Ivabradine Mylan, Merz Spezial Dragees, Metylo- b12 z naturell ? Mam jeszcze takie pytanie czy Metylo-B12 Naturell pomoże w podniesieniu poziomu wit.B12 ? Brałam już różne b12 i nic nie podnosi wręcza spada poziom , a wybrałam kilka opakowań różnych b12 :( bo leków z wit.B12 nie ma ? Same suplementy prawda ?

Dotyczy ulotki Naturell Metylo B12 500

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Witam , pierwsze dwa preparaty - tak ( zachowując odstęp czasowy : minimum 4 godziny . Natomiast wit. B12 - stosowanie prosiłabym... Pokaż całą odpowiedź

Czy można zolmiles na migrenę i asertin zażyć razem nie ma interakcji

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Nie, nie występuje żadna interakcja pomiędzy tymi lekami.

Czy można łączyć Ivabradine Mylan i Biotyne Max ? Czy Biotyna pomoże na wypadające włosy ? Po jakim czasie zaczyna działać ? A może jest coś lepszego od biotyny max ? Choć to jest lek a nie suplement.

Dotyczy ulotki Ivabradine Mylan

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

1. Tak, można łączyć te leki. 2. Biotyna pomoże, ale warto włączyć też inne witaminy i minerały, z dodatkiem chociażby skrzypu, b... Pokaż całą odpowiedź

Witam od paru miesięcy odczuwam odczucie wolności oraz ssania w okolicy żołądka robiłam gastroskopie wyszło że mam zapalenie blony śluzowej żołądka bralam różne leki i dalej to samo teraz dostałem lek IPP 20 MG ale po nim czuje się jeszcze gorzej odczuwam większą pełnosc oraz ssanie to jest normalne czy bajloiej nie brać tego leku lub może zmniejszyć dawkę ? Dziękuję pozdrawiam

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Proszę nie zmniejszać dawki ani nie odstawiać leku , tylko - wykonać dalszą diagnostykę ( na zlecenie lekarza ) .

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem odnośnie antykoncepcji Drovelis. W czwartek wzięłam aktywną tabletkę z pierwszego tygodnia blistra o godz. 16 (zazwyczaj mam miedzy 14 a 15 tabletkę w ciagu dnia). Wczoraj natomiast musiałam wziąć tabletkę wcześniej godz. 13.30. Czy skuteczność Drovelis mimo wyjątkowej rozbieżności czasowej została zachowana? Dzisiaj oczywiście wezmę tabletkę o stałej porze.

Dotyczy ulotki Drovelis

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Została zachowana .

Dzień dobry, czy jeśli zazylam na noc dwie tabletki tabcin i wypiłam syrop acifed w dawce 10 ml to mogło dojść do przedawkowania? Nie przeczytałem w porę składu że maja ta sama substancję. Biorę również lel afobam, czy jeśli leki z pseudoefydryna wzięłam na noc to rano mogę wziąć afobam?

Dotyczy ulotki Afobam

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Witam , należałoby zastanowić się przed zażyciem dodatkowych leków - czy można je dołączyć do leków zaleconych przez lekarza ( na ... Pokaż całą odpowiedź

Biore antybiotyk dwa razy dziennie, czy mogę przyjąć Asecurin również po każdym antybiotyku czy tylko raz w ciągu dnia ? Na ulotce pisze że dawka dla osoby dorosłej to 1 w ciągu dnia. czy zmienić w takim razie lek osłonowy na taki, który mogę przyjąć 2 razy dziennie ?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Wystarczy zastosowanie 1 raz w ciągu dnia , rekomenduję Pani - np. po obiedzie ( jeśli antybiotyk jest przyjmowany po śniadaniu i ... Pokaż całą odpowiedź

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem w temacie antykoncepcji Drovelis. Tabletka wypada mi w ciągu dnia koło godz. 14-15. Będę mieć dzisiaj zabieg kosmetyczny, powiększanie ust kwasem hialuronowym. Czy antykoncepcja zastosowana o godzinie 14 nie będzie zaraz po 14 kolidować ze znieczuleniem miejscowym?

Dotyczy ulotki Drovelis

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Nie powinna kolidowac , ale proszę upewnić się u pracownika medycznego wykonującego znieczulenie .

Dzień dobry. Biorę pregabalinę w dawce 450 mg na dobę, z tym, że pod wpływem różnych stresów, ta dawka straciła już częściowo swoje działanie. W związku z tym, żeby poprawić swoją odporność na stres chciałabym zacząć stosować małą dawkę ashwaghandy 200 mg standaryzowany na 5% witanolidów 10 mg. Czy mogę spróbować brać ją razem z pregabaliną i zobaczyć jak się czuję. Czy i ewentualnie jakie skutki uboczne mogą wystąpić?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można zastosować takie połączenie leków, jest ono bezpieczne.

Witam, jaki jest najskuteczniejszy lek na odchudzanie?? Jestem osobą niepełnosprawną, nie mam aktywności fizycznej.

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Witam , konieczne byłoby uzgodnienie z lekarzem np. POZ ( gdyż On będze miał dostęp do Pani wyników badań ) . Pozdrawiam .

Wczoraj zgubiłam jedną tabletkę Noraya Plus (tą różową) I wzięłam ostatnią różową przed tymi białymi (placebo). Noraya Plus to 24 tabletki antykoncepcyjne (różowe) I 4 placebo (białe). Dodam że zostało mi 5 tabletek różowych przed tymi białymi a powinno być 6 (przez tą zgubioną). Co teraz zrobić żeby tabletki chroniły mnie przed ciążą? Monika

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Powinna Pani skontaktować się z lekarzem , który zalecił ten środek ( w tej sprawie ) .

Od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus. Miesiąc temu zgubiłam jedną tabletkę i poprostu wzięłam następną tabletkę z opakowania (przez co dwa tygodnie temu czyli dzień wcześniej niż powinnam wzięłam pierwszą tabletkę placebo (Naraya Plus to 24 tabletki antykoncepcyjne i 4 tabletki plscebo)). Czy tabletki antykoncepcyjne chronią mnie dalej przed zajściem w ciążę?

Dotyczy ulotki Naraya Plus

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, w tej sytuacji tabletki antykoncepcyjne nadal chronią Panią przed zajściem w ciążę.

Czy branie tabletek Voltaren 100 SR 1 tabletka rano po jedzeniu + lek osłonowy Mesopral 20 na czczo przez 14 dni będzie miało wpływ na antykoncepcję hormonalną (lesiplus)? I do tego jeszcze preparaty witaminowe z grupy B (Urydynox) rano po jedzeniu przez 3-4 miesiące? Czy to będzie miało wpływ na antykoncepcję hormonalną? Pozdrawiam serdecznie

Dotyczy ulotki Mesopral

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Nie, nie będzie miało wpływu ani stosowanie Voltarenu SR 100, ani Mesopralu, ani preparatów witaminowych.

Od 9 miesięcy przyjmuję tabletki Vixpo. W tym miesiącu złapała mnie angina i brałam antybiotyk Ospamox. Nie wiem jak to się stało , ale zupełnie zapomniałam , że osłabi on działanie antykoncepcji. 4 dnia po zakończeniu antybiotyku odbyłam stosunek jednak bez wytrysku w środku. Czy ryzyko ciąży jest duże ? Czy antybiotyk całkowicie zablokował skuteczność tabletek antykoncepcyjnych czy jedynie osłabił?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Jeżeli nie doszło do wytrysku, to ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. A z antykoncepcją to też nie jest tak, że antybiotyk zni... Pokaż całą odpowiedź

Czy Izotek może zmniejszać skuteczność antykoncepcji hormonalnej? Biorę tabletki vixpo co do godziny, czy w takim razie podczas stosowania Izoteku i tak powinnam używać dodatkowej formy antykoncepcji, czy tabletki wystarczą?

Dotyczy ulotki Izotek 20 mg

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, Izotek może zmniejszać skuteczność antykoncepcji hormonalnej, w czasie kuracji tym lekiem i przez dwa tygodnie po jej zakończ... Pokaż całą odpowiedź

Czy jest coś oprócz Paracetamolu co może przyjac kobieta w 6 tyg ciąży? Bol prawej nogi w środku uniemożliwiający chodzenie. Bol utrzymuje się tydzień. Po konsultacji z lekarzem otrzymałam tylko Paracetamol

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak , proszę "trzymać się" wyłącznie tego - co zalecił lekarz .

Wczytywanie

Wczytywanie