Awatar

mgr farm. Michał Dziwisz

 37  20

Farmaceuta z apteki w Krakowie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Z uwagi na bardzo silny ból gardła po usunięciu migdałków podniebiennych nie jestem w stanie zjeść pierwszego posiłku przed przyjęciem Ketonalu Forte, który jako jedyny uśmierza ból. Wiem jednak, że leku tego nie można przyjmować na pusty żołądek. Czy w związku z tym, jeżeli kilka godzin wcześniej przyjmę Polprazol Max, mimo wszystko będę mógł bezpieczniej przyjąć Ketonal Forte?

Dotyczy ulotki Ketonal Forte

Mężczyzna, 21 lat

Jeżeli nie ma możliwości wcześniejszego przyjęcia pożywienia, to Polprazol czy inne leki z grupy IPP powinny zabezpieczyć żołądek na tyle aby móc przyjąć ketonal

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy przyjmowanie Beto 25 ZK oraz preparatu z CBD (typu olejki itp.) jest bezpieczne czy może nieść ze sobą skutki uboczne oraz działania nieporządane?

Mężczyzna, 31 lat

nie powinny wystąpić działania niepożądane, aczkolwiek może się czasem pojawić uczucie senności czy nadmierna sedacja. Wiele zależy od czasu w którym są podawane oba preparaty

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Mam pytanie, stosuje krążki Pola ring od ponad roku, jest to najlepsza antykoncepcja jaką miałam. Jednak pomyliłam się z datą wyjęcia krążka, wyjęłam go o tydzień za wcześnie(czyli przełom 2 i 3 tyg stosowania). Zawsze wyjmuje krążek w czwartek, a dziś jest sobota. Czy zrobić przerwę 7 dni i założyć nowy system tak jak jest zalecane w ulotce? Nie wiem co mam zrobić.

Kobieta, 24 lata

Dzień dobry,proszę zrobić przerwę 7dni, następnie założyć krążek. Ważne żeby potem kontynować juz z nową datą. Pierwszy tydzień proszę dodatkową antykoncepcję barierową zastosować

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy można zażyć bibloc i afobam i w jakim odstępie czasowym

Dotyczy ulotki Bibloc

Kobieta

można, warto zachować odstęp minimum godziny ze względu na możliwość wystąpienia spadku ciśnienia silnego

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Daniel 11 lat, wnuk mojego brata - diagnoza teraz (i 6 lat temu) - ostra białaczka limfoblastyczna; miesiąc temu remisja... tu link do Daniela w fundacji wspierającej - https://www.kawalek-nieba.pl/daniel-podobinski/ Pilnie poszukujemy leku dla Daniela, który został wycofany z refundacji i szpital w Prokocimiu (gdzie jest leczony) nie posiada już tego leku na kontynuację leczenia. Daniel jest leczony tam od 3 tygodni po remisji białaczki. Uczulił się na pierwszą podaną chemię, dlatego podano mu 1szy cykl leku Erwinase (brak objawów uczulenia) - w tą sobotę miał zaczynać drugi cykl tej chemii. Lekarz prowadzący poinformował rodziców wczoraj o braku leku na kontynuację leczenia i "rozłożył ręce". Lek się nazywa ERWINESE (francuski, w ampułkach). Cała kuracja obejmuje 144 ampułki pakowane po 5 sztuk. Daniel dostał już około 20 sztuk. Potrzebne jeszcze 120 sztuk. Każda podpowiedź - gdzie i jak szukać? jak działać? z kim rozmawiać? - będzie dla nas bardzo cenna.

Dotyczy ulotki Erwinase 10000 j.m./3ml

Mężczyzna, 11 lat

Dzień dobry, jedyne co mógłbym doradzić to próba działania przez ministerstwo zdrowia na zasadzie Importu Docelowego z krajów Unii Europejskiej. Cała procedura powinna być na stronie ministerstwa, niestety minus tej procedury to czas, ale może to pozwolić na zyskanie leku.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi