Daniel 11 lat, wnuk mojego brata - diagnoza teraz (i 6 lat temu) - ostra białaczka limfoblastyczna; miesiąc temu remisja... tu link do Daniela w fundacji wspierającej - https://www.kawalek-nieba.pl/daniel-podobinski/ Pilnie poszukujemy leku dla Daniela, który został wycofany z refundacji i szpital w Prokocimiu (gdzie jest leczony) nie posiada już tego leku na kontynuację leczenia. Daniel jest leczony tam od 3 tygodni po remisji białaczki. Uczulił się na pierwszą podaną chemię, dlatego podano mu 1szy cykl leku Erwinase (brak objawów uczulenia) - w tą sobotę miał zaczynać drugi cykl tej chemii. Lekarz prowadzący poinformował rodziców wczoraj o braku leku na kontynuację leczenia i "rozłożył ręce". Lek się nazywa ERWINESE (francuski, w ampułkach). Cała kuracja obejmuje 144 ampułki pakowane po 5 sztuk. Daniel dostał już około 20 sztuk. Potrzebne jeszcze 120 sztuk. Każda podpowiedź - gdzie i jak szukać? jak działać? z kim rozmawiać? - będzie dla nas bardzo cenna.

Dotyczy ulotki Erwinase 10000 j.m./3ml

Ręka podaje torbę z lekami

Sprawdź dostępność leku Erwinase 10000 j.m./3ml w mieście Kraków


Odpowiedzi farmaceutów

Dzień dobry, jedyne co mógłbym doradzić to próba działania przez ministerstwo zdrowia na zasadzie Importu Docelowego z krajów Unii Europejskiej. Cała procedura powinna być na stronie ministerstwa, niestety minus tej procedury to czas, ale może to pozwolić na zyskanie leku.

2021-06-25

Awatar

mgr farm. Michał Dziwisz

z apteki w Krakowie

 1

Proszę się kontaktować 48 22 492-11-00 z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych który chociażby w zeszłym roku wydał zgodę na tymczasową dostawę leku Erwinase spoza standardowego łańcucha dystrybucji w celu minimalizowania problemów związanych z brakiem dostaw.

2021-06-25

Awatar

Kraków, AL. KIJOWSKA 64

12 444 10 55

Dzisiaj czynna 08:00 - 21:00

 1
NagrodaNagroda

Wstecz