Awatar

mgr farm. Michał Dziwisz

 39  20

Farmaceuta z apteki w Krakowie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy można zażyć bibloc i afobam i w jakim odstępie czasowym

Dotyczy ulotki Bibloc

Kobieta

można, warto zachować odstęp minimum godziny ze względu na możliwość wystąpienia spadku ciśnienia silnego

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Daniel 11 lat, wnuk mojego brata - diagnoza teraz (i 6 lat temu) - ostra białaczka limfoblastyczna; miesiąc temu remisja... tu link do Daniela w fundacji wspierającej - https://www.kawalek-nieba.pl/daniel-podobinski/ Pilnie poszukujemy leku dla Daniela, który został wycofany z refundacji i szpital w Prokocimiu (gdzie jest leczony) nie posiada już tego leku na kontynuację leczenia. Daniel jest leczony tam od 3 tygodni po remisji białaczki. Uczulił się na pierwszą podaną chemię, dlatego podano mu 1szy cykl leku Erwinase (brak objawów uczulenia) - w tą sobotę miał zaczynać drugi cykl tej chemii. Lekarz prowadzący poinformował rodziców wczoraj o braku leku na kontynuację leczenia i "rozłożył ręce". Lek się nazywa ERWINESE (francuski, w ampułkach). Cała kuracja obejmuje 144 ampułki pakowane po 5 sztuk. Daniel dostał już około 20 sztuk. Potrzebne jeszcze 120 sztuk. Każda podpowiedź - gdzie i jak szukać? jak działać? z kim rozmawiać? - będzie dla nas bardzo cenna.

Dotyczy ulotki Erwinase 10000 j.m./3ml

Mężczyzna, 11 lat

Dzień dobry, jedyne co mógłbym doradzić to próba działania przez ministerstwo zdrowia na zasadzie Importu Docelowego z krajów Unii Europejskiej. Cała procedura powinna być na stronie ministerstwa, niestety minus tej procedury to czas, ale może to pozwolić na zyskanie leku.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam czy jeśli biorę nicerin i seronil to moge wypić wino bezalkoholowe

Kobieta, 21 lat

tak, alkohol jest czynnikiem który dyskwalifikuje spożycie wina, wino bezalkoholowe jest w pełni bezpieczne

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam, czy lek obniżający ciśnienie Tertensif SR 1,5mg, wchodzi w interakcje z lekami takimi jak asertin 50mg i tritticto CR 75mg? Czy można je razem brać?

Kobieta, 23 lata

z asertinem nie powinine, w przypadku równoczesnego zażywania razem z trittico może dojść do zbyt mocnego spadku ciśnienia i senności

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi