Kelatis interakcje ulotka spray  100 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Kelatis spray | 100 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: SOLINEA SP. Z O.O.


Opis produktu Kelatis

Kiedy stosujemy Kelatis?

Kelatis – to absorbujący proszek mineralny zawierający 2,5% srebra jonowego. Przy stosowaniu na rany, otarcia, niewielkie oparzenia, skaleczenia skóry itp. pozwala kontrolować wysięk, tworząc czyste i wilgotne środowisko, które wspiera fizjologiczne procesy gojenia oraz chroni przed wzrostem egzogennej mikroflory w miejscu zastosowania. Obecność jonów srebra zapobiega zakażeniu drobnoustrojami. Produkt pozostaje w miejscu zastosowania, nie ściera się i można go łatwo usunąć przy pomocy roztworu soli fizjologicznej. W razie potrzeby, należy zabezpieczyć ranę za pomocą jałowego gazika lub przepuszczającego powietrze opatrunku.


Kelatis - stosowanie

Przed zastosowaniem ranę należy oczyścić za pomocą roztworu izotonicznego. Wstrząsnąć przed użyciem. Rozpylać w krótkich odstępach czasu, lekko naciskając na przycisk dozownika i kierując spray na ranę. Powtórzyć w razie potrzeby, przykryć ranę jałowym opatrunkiem. Nie rozpylać w powietrze. Produkt łatwopalny. TYLKO DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO.


Interakcje Kelatis z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Kelatis z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.