bioMagnez B6+ B12+ Zn interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego  20 sasz. po 2.4 g

Trudno dostępny w aptekach

 

bioMagnez B6+ B12+ Zn proszek do sporządzania roztworu doustnego | 20 sasz. po 2.4 g

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: BIOFARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Zażywasz ten lek?
Nie ryzykuj zdrowiem

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl


Opis produktu bioMagnez B6+ B12+ Zn

Kiedy stosujemy bioMagnez B6+ B12+ Zn?

-podczas intensywnego fizycznego wysiłku, ćwiczeń fizycznych lub innych fizycznych aktywności,

-podczas intensywnej pracy umysłowej,

-podczas intensywnej nauki,

-podczas okresu zwiększonego narażenia na stres,

-podczas sytuacji, gdy organizm traci dużo wody - w czasie upałów lub choroby.

bioMagnez B6+ B12+ Zn - działanie

Bio Magnez Premium to specjalnie skomponowana mieszanka samych składników aktywnych w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego, bez żadnych sztucznych dodatków, słodzików, wzmacniaczy smaku, barwników, środków zwiększających rozpuszczalność, musujących i konserwantów. Minerały zawarte w preparatach Biofarmacja pochodzą z wód Morza Martwego. Dlaczego to takie ważne? W porównaniu do innych postaci minerałów, ludzki organizm bardzo łatwo wchłania naturalne i organiczne formy, a według dostępnych badań cytryniany są z nich najskuteczniejsze.


Jaki jest skład bioMagnez B6+ B12+ Zn?

cytrynian magnezu (pozyskany z Morza Martwego),

cytrynian cynku, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B 12 (cyjanokobalamina)

Zawartość / 1/2 saszetki / 1 saszetka / % RWS

magnez / 150 mg / 300 mg / 40 % / 80%

cynk / 5mg / 10 mg / 50% / 100%

witaminaB6 / 0,7 mg / 1,4 mg / 50% / 100%

witamina B12 / 0,25 µg / 0,5 µg / 50% / 100%

*RWS - referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych


bioMagnez B6+ B12+ Zn zalecane spożycie

Zalecana porcja do spożycia niezbędna dla uzyskania korzystnego działania: 1 /2 saszetki. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Preparat nie może być stosowany jako substytut / zamienniki zróżnicowanej diety.

Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta i zdrowy styl życia. W przypadku innego niż zalecane stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutę.

Zalecane dzienne spożycie: dorośli: 1 /2 saszetki dziennie, w stanach większego zapotrzebowania 1 saszetka dziennie, dzieci od 6 do 12 r.ż.: 1 /3 saszetki dziennie.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty zawierające magnez

    W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace magnez w postaci tabletek, kapsułek, tabletek do ssania, tabletek musujących, żelków, płynów doustnych itp.

  • Magnez

    Magnez to pierwiastek, który bierze udziała w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka. Problemy z koncentracją, rozdrażnienie, przewlekłe zmęczenie, kłopoty ze snem, skurcze mięśni i drżenie powiek – to najczęściej obserwowane objawy niedoboru magnezu. na niedobory magnezu szczególnie narażone są osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną, osoby uczące się i narażone na silny stres, kobiety w ciąży i w okresie menopauzy oraz osoby stosujące restrykcyjne diety. Warto wprowadzić do codziennej diety naturalne produkty bogate w magnze jak np. orzechy, kasze, kakao, gorzka czekolada,ryby, owoce morza itp. Jeśli objawy niedoboru magnezu są silnie odczuwalne, wtedy można sięgnąć po preparaty magnezu dostępne w aptekach (np. Filomag B6, Laktomag, Magne B6, Olimp Chela-Mag B6 Skurcz, Slow-Mag). wybierając preparat magnezu należy zwrócić uwagę na dawkę magnezu oraz na źródło magnezu (związek magnezu w postali soli, tlenku, chelatu). Magnez najlepiej przyswaja się ze związków organicznych takich jak: asparaginian, mleczan lub cytrynian, gorzej postali z postaci nieorganicznych jak tlenek czy chlorek magnezu.W aptekach dostępny jest także siarczan magnezu w postaci proszku, który znajduje zastosowanie jako środek przeczyszczający. Ważnym składnikiem preparatów magnezowych jest witamina B6. Zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport do komórek i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zasoby na właściwym poziomie.

  • Witamina B

    Wszystkie witaminy B są bardzo ważne dla zdrowia, ponieważ dbają o układ nerwowy, krwionośny i metabolizm. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która zapewnia dzienne zapotrzebowanie. W przypadku znacznych niedoborów (odchudzanie, zła dieta, stres, używki), ciąży lub karmienia piersią wskazana jest dodatkowa suplementacja. Badania naukowe dowiodły, że witaminy z tej grupy odpowiedzialne są za prawidłowy przebieg ważnych procesów biochemicznych, a ich niedobór prowadzi do rozwoju wielu chorób. Witaminy z grupy B to przede wszystkim: witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B3 (witamina PP, niacyna), witamina B5 (kwas pantotenowy), witamina B6 (pirydoksyna), witamina B7 (witamina H, biotyna), witamina B9 (kwas foliowy), witamina B12 (kobalamina). W tej kategorii można znaleźć preparaty zawierające cały kompleks witamin z grupy B (np. Vitaminum B Complex Forte, Vitaminum B compositum Hec) , a także pojedyncze witaminy np. B2 (Vitaminum B2 Hec na zajady, Vitaminum B2 TEVA). Jednak przed wprowadzeniem suplementów diety zawierających witaminy, szczególnie u kobiet ciężarnych lub karmiących, należy skonsultować się z lekarzem.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.