AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020

mgr farm. Andrzej Sławiński

 1730  603

Farmaceuta z apteki w Śremie


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Mam niespełna 20-letni staż pracy w aptekach. Interesuję się telekomunikacją, bankowością, elektroniką. Poza tym śledzę nowinki z mojej branży i staram się być na bieżąco z różnymi zawiłościami farmaceutycznymi.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry, chciałam spytać czy między lekami ZOLPIC i NIMESIL przyjętych w jednym czasie może dochodzić do interakcji

Dotyczy ulotki Nimesil

Kobieta, 18 lat

Jednorazowe zażycie nie powinno dać żadnych działań, ktorymi się należy martwić. Specyfika leków daje mi domniemanie, że nie są stosowane przewlekle.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. Dostalam Sumamed 500 na 6 dni, zapomnialam 4 dnia przyjac dawke (zawsze bralam ten lek 3 dni i po prostu zapomnialam ze tym razem trzeba dluzej kontynuowac), przypomnialam sobie o tym dzisiaj rano i czy teraz mam pfrzyjac kolejna dawke o stalej porze mimo, ze jedna dawka (jeden dzien) zostala pominieta?

Dotyczy ulotki Sumamed

Kobieta, 31 lat

Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Który probiotyk najlepszy na trądzik?

Mężczyzna, 29 lat

Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Lekarz przypisuje mi Zinnat 500 mg. trzeci raz z kolei a ja w każdym wywiadzie informuję lekarza że mam problemy nerologiczne i biorę Gabapentin 600 mg. trzy razy dziennie, ulotka mówi że jeśli został wzięty lek neurologiczny należy wezwać pogotowie. Gabapentin nie może być odstawiony nagle więc trwa to 5-6 dni i wtedy biorę Zinnat, co się może stać jeśli wezmę oba leki? Accordeon odstawiłem gdy w listopadzie przechodziłem zakażenie wirusem covid-19, po teście dodatnim też powinienem go brać bo bóle powróciły w lewą część ciała częściowo niesprawną, czy te leki wzięte wszystkie jednocześnie mogą mnie zabić?

Mężczyzna, 53 lata

Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi