Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Pytania do farmaceutów


Dzień dobry od kilku dni przyjmuję lek spamilan (bulispiron) przepisany przez lekarza psychiatrę na zaburzenia lękowe. Zawsze po godzinie od zażycia leku pojawiają się u mnie objawy takie jak specyficzne zawroty głowy uczucie pulcacji ciała co jakiś czas, słyszę tez szum w uszach ale jakby brał się on od uderzeń serca, co jakiś czas czuje lekkie zdrętwienie/znieczulenie kończyn lub twarzy. Moje pytanie, czy powinienem zaprzestać przyjmowania leku, czy to tylko efekty przejściowe które z czasem powinny ustąpić? Zależy mi na odpowiedzi ponieważ lek ten poza wymienionymi działaniami, bardzo mi pomaga.

Dotyczy ulotki Spamilan

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

konieczna konsultacja z lekarzem, ale te efekty powinny ustąpić

jakie jest zastosowanie tego leku

Dotyczy ulotki Proursan

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

lek żółciotwórczy może rozpuszczać kamienie żółciowe (cholesterolowe)

Witam, w dniu dzisiejszym tj 25.08.2020 mój lekarz rodzinny przepisał mi Pantopraz 40 mg stosowanie jedna tabletka na czczo rano. Przepisany lek wchodzi w reakcje z Diuresinem SR. Muszę zażywać Diuresin. Jak stosować obydwa lekarstwa aby nie wchodziły z sobą w reakcję ? Pozdrawiam

Dotyczy ulotki Diuresin SR

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Leki te nie ulegają interakcji. Mogą być bezpiecznie stosowane razem.

Dzień dobry, Jestem w 19 tyg ciąży i szukam witamin dla siebie. Wybrałam omegamed Optima start mimo, że jest polecany w pierwszych tyg ciąży a nie na cały okres ciąży. W omegamed forte jest żelazo a ja nie potrzebuje go zażywać. Czy mogę do końca ciąży brać omegamed Optima start+dodatkowe tabletki z DHA??

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Dzień dobry, jeżeli zdecydowała się Pani na produkty firmy Omegamed to aktualnie zdecydowanie powinna pani już zmienić preparat na... Pokaż całą odpowiedź

czy moge kupic bez Rezepty Tabletki na sen

Dotyczy ulotki Nasen

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry, Tabletki Nasen są lekiem na receptę. Pozdrawiam,Dzień dobry, Tabletki Nasen są lekiem na receptę. Pozdrawiam

Dzień dobry , dzisiaj byłem u lekarza i przepisał mi lek Amoksiklav 875 mg +125 mg i teraz mam pytanie bo nie zrozumiałem co mi powiedział ale brzmiało to tak że mam zażywać ten lek przez 3 miesiące ,oczywiście jak się skończy zapisana partia to poprzez eReceptę mogę sobie zamówić następną partię .Ja tak zamawiam inne swoje leki przez eReceptę i jestem zadowolony z takiej formy usługi ale chodzi mnie konkretnie o tyn lek gdyż mam małe problemy z migdałami .Czy ja go poprawnie zrozumiałem ???

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry.Chyba nie o tym leku mówił.Pan Doktor.Antybiotyk stosujemy określoną ilość dni.Na pewno nie trzy miesiące.Pozdrawiam.

Witam, Kupiłem wczoraj na receptę: Ascofer 23,2 mg Fe 2+ tabl. powl. Na recepcie miałem zniżkę ZK (zasłużony krwiodawca), a wg wykazu leków z 2015 roku ten powinien być darmowy. Zapłaciłem jednak pełna kwotę, na paragonie brak zniżki. Pytanie: czy zniżka została dla tego leku wycofana, czy też farmaceuta jej po prostu nie naliczył?

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Ascofer jest lekiem 100% płatnym bez recepty, więc nie przysługuje na niego zniżka. Wykaz leków refundowanych zmienia się co 2 miesięcy.

Czy lek encorton wpłynie na antykoncepcję vines?

Dotyczy ulotki Vines

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Encorton nie wpływa na antykoncepcję, ale antykoncepcja wpływa na Encorton. Zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych sterydu

Wczytywanie

Wczytywanie