Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Pytania do farmaceutów


Czesc . Jestem z Ukrainy, z Buczańskiego regionu.. Teraz mieszkam we Wrocławiu, około 3 tygodni. Póki co nie mam pesela (w kolejce stoję do maja). Skonsultowałam się z lekarzem, a oni wysłali mi kod SMS na receptę (44 cyfrowy). Farmaceuci odmawiają mi sprzedaży leku, mówią, że nie mogą użyć tego kodu. Co trzeba mi zrobić? Nie czuję się dobrze, nie mogę się doczekać kolejnego miesiąca...

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Koniecznie proszę ponownie się skontaktować z lekarzem. Może być coś nie tak z kodem skoro farmaceuci odmawiają realizacji recepty.

Dzień dobry. Czy w związku z podwyższonym dht pijąc napar z palmy sabałowa muszę robić przerwy i czy poziom dht po kuracji palmą sabałowa może z powrotem skoczyć, czy na stałe się unormuje? Dodatkowo czy po obniżeniu dht nadmierne owłosienie ciała zacznie zanikać, a włosy na głowie w miejscu zakol odrastać?

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak przerwy są tu wręcz kluczowe, minimum 2 tygodnie najlepiej. Poziom DHT powinien nieznacznie wzrosnąć. A nadmierne owłosienie c... Pokaż całą odpowiedź

Serwis wykrył mi iterreakcje leku distreptaza czopki doodbytnicze z lekiem roticox. Czy są jakieś przeciwskazania? Roticox biorę na uszkodzony bark ( jakaś ciasnota podbarkowa). Distreptazę, duphaston na torbiel na jajniku od 16 do 25 dnia cyklu. Pozostałe leki: sirdalud ( bark) Plaster leczniczy itami (4 sztuki mam ostatnie) Mesopral (osłonowe Kapsułki) Do tego letrox (tarczyca)

Dotyczy ulotki Letrox 50

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, jest to interakcja polegająca na zwiększonym ryzyku krwawień. Przeciwwskazaniem są wszelkie choroby związane z zaburzeniem kr... Pokaż całą odpowiedź

Witam. Synek 2.5 roku od 5dni dostaje cetix. Zdiagnozowano ostre zapalenie migdalkow, goraczkowal. Juz Jest wszystko ok, tylko zaczol kaslac cos jak kaszel krtaniowy nie jest go duzo ale jest. Wczesniej nic nie kaszlal. I zastanawiam sie czy moge zrobic mu inhalacje z nebbudu. Wizytę u lekarza jak cos dopiero jutro moge miec.

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można doraźnie przeinhalować synka słabym roztworem nebbudu, ewentualnie polecam jeszcze Nebu-Dose Hialuronic albo Ectodose, ... Pokaż całą odpowiedź

Dzień dobry, do wczoraj stosowalam 14 dni kurację antybiotykową na baterie helicobacter pyroli (amotaks i levalox). Wczoraj pojawił sie katar początkowo wodnisty i kichanie,a dzisiaj wydzielina zrobiła się żólta splywajaca do gardła i gardlo zaczęło boleć. Chciałam zapytać czy wsiąść dalej amotaks bo zostaly mi 4 tabletki, czy to bardziej wirusowe i zaczać brać groprinosine? Pozdrawiam

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Najrozsądniejsze wyjście to wizyta kontrolna u lekarza i postępowanie według jego zaleceń .

czy ASYSTENT MEDYCZNY MOŻE WYSTAWIĆ NA PACJETOWI E RECEPTĘ LEKI PRZEPISAĆ PACJENTOWI LEKI CZY FARMACEUTA MOŻE WYSTAWIĆ RECEPTĘ PRZPADKU GROŻNIA ŻYCIA PRZYŁAD NA EUHTROX PACJENT MA NIE DOCZNOŚĆ TARCZYCY MA DOKUMETY PRZYŁAD RECEPTĘ STARĄ OD LEKARZ MOŻE FARMACEUTA WYDAĆ LEK POSTAWIE RECEPTY LEKARSKIEJ PIELEGNIRSKIEJ MA PYTANIE DO FARMACEUTY ? JAKICH PRZPADKACH MOZE WYSTAWIĆ FARMACEUTA RECEPTĘ APTECE TYLKO NA 100 % ODPŁATNOŚCIĄ JAKI JEST OSOBA KREWNA FARMACETY MOZE WYSTAWIC ZGODNIE Z REFUDACJA TEN LEK PODLEGA REFUNDACJI np. KETONAL FORTE PODLEGA REFUNDACJI

Dotyczy ulotki Ketonal forte

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, asystent medyczny może przepisać pacjentowi leki. Farmaceuta może wystawić receptę farmaceutyczną w przypadku zagrożenia zdro... Pokaż całą odpowiedź

Witam serdecznie synek ma 2lata i 7 miesięcy w poniedziałek byliśmy u lekarza miał bardzo gesty katar gorączkował i łapał się za uszy lekarz stwierdził zapalenie ucha po badaniu przepisał antybiotyk ceklor inhalacje i syrop prawoslazowy . Kontrol na wtorek kaszel się mocno nasilił i zastanawiam się czy można podać mu syrop pectodrill który kiedyś przy takim kaszlu brał bardzo mu wtedy pomógł pozdrawiam .

Dotyczy ulotki Pecto Drill

Specjaliści udzielili 4 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można po pół łyżeczki dwa razy dziennie.

Dzień dobry, długi czas(2lata) stosuje leki antydepresyjne - mozarin oraz przeciwlekowo pregabaline 1 tabl 75 mg. W ciągu tych 2 lat przytyłam 10 kg... Zawsze sporo jadlam ale ostatnimi czasy pochlaniam słodkie🙄 ćwiczę regularnie. Czy stosowanie leków znacznie wpływa na spowolnienie metabolizmu i wzrost wagi? Czy stosując takie leki można schudnąć, ograniczając spożywane kalorie? Z góry dziękuję za odp

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, zażywanie tych leków niestety niesie za sobą skutek uboczny w postaci tycia. Trzeba po prostu jeszcze ściślej stosować dietę... Pokaż całą odpowiedź

Mam refluks żołądkowo przełykowy z zapaleniem przełyku ostatnio biore 4 dni po 3 tabletki dzienie okolo zalecony dodatkowo octeangin po nim mam dluzszy czas dziwny gorzki i lekko kwasny smak też jest mi niedobrze mam mdłości ale boli mnie gardło bardziej swędzi i lekko piecze wiec co mam wziąć zamiast octeangin? 1 dzien zrobilam przerwy od octeangin oraz biore też Ospamox 1000 oraz nystatyna 500 i probiotyl enterobalance

Dotyczy ulotki Ospamox 1000 mg

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Może zaproponuję zamiast Octeanginu coś równie skutecznego, a smakowego? Polecam Inovox Express miodowo-cytrynowy albo pomarańczow... Pokaż całą odpowiedź

Witam ,jednego dnia pomyłkowo przyjęłam dwie tabletki antykoncepcyjne vibin mini . Pytanie to czy antykoncepcja została zachowana ? Też nie chce zmieniać dnia rozpoczęcia więc wezmę jedną tabletkę z blistra zapasowego ,można tak ?

Dotyczy ulotki Vibin Mini

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można, antykoncepcja jest zachowana

Dzień dobry, obecnie stosuję Castagnus z Herbapolu (Skład: Substancją czynną jest: wyciąg suchy z owocu niepokalanka.1 tabletka zawiera 4,5 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Vitex agnus castus L. fructus (równoważny średnio 45 mg owocu niepokalanka). Moje pytanie: chciałabym przyjmować inny suplement, niestety jego skład to: Niepokalanek pospolity (Chasteberry Fruit)(owoc) 400 mg. Czy to znaczy, że ta tabletka jest ok 10 razy mocniejsza niż tabletka castagnusa z herbapolu?

Dotyczy ulotki Castagnus

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, dokładnie jest tak jak Pani mówi

Stwierdzono u mnie glistę ludzka zastosowany był pierwszy raz pyrantelum potem pięciokrotnie zentel w odstępach dwóch tygodniowych objawy dalej były lakarz zlecił vermox i po dwóch tygodniach znów powtórzyć dodam że objawy dalej są ale nie tak nasilone jak poprzednio czy ta druga dawka pomoże czy masz szukać jakiegoś spacjeliste już nie wiem co robić ???

Dotyczy ulotki Pyrantelum Medana (Pyrantelum MEDANA)

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

O leczeniu decyduje lekarz. Moim zdaniem są to na tyle silne leki przeciwpasożytnicze, że druga dawka w zupełności powinna wystarczyć.

Witam zażyłam Auroverin Mr i Ibuprom sprint a czy coś mi się może stać czy wchodzą w niebezpieczne ajakas interakcje bo jatna pani napisała że jest niewskazane przyjmowanie a ja zażyłam bo nie wyskakiwały żadne interakcje między tymi lekami... a mam miesiączkę bardzo bolącą i niedługo muszę zażyć kolejny Ibuprom s0rint bo jako jedyny na mnie dziala a 2 godziny temu zażyłam Auroverin Mr czy mogę zażyć Ibuprom sprint? co mam zrobić?

Dotyczy ulotki Ibuprom Sprint

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Spokojnie można łączyć te leki, nie wchodzą one w interakcje. Nic się nie powinno stać.

Łebskich 500 mg

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

? ? ?

Witam poszukuję leków na zmniejszenie napięcia i lepsza pracę mózgu mam wąchania nastroju i czasem dziwne zaburzenia życia ostatnio dużo się stresowałem i miałem napady leku i strachu wysokie tętno gdy to się unormowało trochę diety wprowadziłem zaczęła mnie strasznie cisnąć głowa po bokach brałem leki przeciwbólowe i witaminy dicloduo i milgamma czy Teraz po odstawieniu czegoś moje mieć takie dziwne sytuacje w głowie? Wmawiają mi depresję ale czuje jakby coś z moja pracą mózgu było nie tak wszystko robię z automatu pracuje ale ciągle myślę i zastanawiam się co jest nie tak aktualnie nic mnie nie boli tylko takie mam dziwne stany w głowie. Ktoś pomoże. Kupiłem wczoraj depresanun suplement diety i mam jeszcze w domu tabletki na koncentrację i pamięć lepsza pracę mózgu i nie wiem czy mogę żarzyć co może mi pomóc by wybić te dziwne myśli z głowy że coś ze mną nie tak albo zaburzenia.

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Na pana dolegliwości jest jeden preparat - hel4brain. Jest to preparat poprawiający kondycję mózgu, zwiększa jego ukrwienie, popra... Pokaż całą odpowiedź

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin i 2 godziny po jej przyjęciu miałam parcie na stolec oraz klucie w odbycie. Koniec końców stolca nie ma jednak miałam dyskomfort do końca dnia i taki stan utrzymuje się już kilka dni. Nie mam biegunki ani stolca po przyjęciu tabletki. Jestem aktualnie w 3 tygodniu opakowania. Czy tabletki antykoncepcyjne się wchłaniają i mogę zrobić normalnie przerwę placebo?

Dotyczy ulotki Vibin

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, tabletki normalnie działają

Wczytywanie

Wczytywanie