Intifem interakcje ulotka kapsułki  10 kaps.

Trudno dostępny w aptekach

 

Intifem kapsułki | 10 kaps.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.


Opis produktu Intifem

Intifem - działanie

Mikroflora pochwy pełni ważną rolę w utrzymywaniu homeostazy układu moczowo-płciowego u kobiet.

Naturalna flora bakteryjna pochwy u zdrowych, dorosłych kobiet obejmuje przede wszystkim pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillus), które wytwarzając kwas mlekowy zapewniają odpowiednie pH w pochwie, uniemożliwiając rozwój drobnoustrojów potencjalnie chorobotwórczych.

Do zmniejszenia liczby pałeczek kwasu mlekowego w pochwie może dojść na skutek np. stosowania antybiotyków, zaburzeń gospodarki hormonalnej czy przyjmowania środków antykoncepcyjnych.

Preparat Intifem stanowi uzupełnienie codziennej diety w bakterie kwasu mlekowego.


Jaki jest skład Intifem?

Składniki: skrobia kukurydziana; składnik otoczki kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza; SynBalance® LA

(Lactobacillus acidophilus PBS066); SynBalance® LF (Lactobacillus fermentum PBS073); SynBalance® LG

(Lactobacillus gasseri LG050); SynBalance® LRh (Lactobacillus rhamnosus LRH020); SynBalance® LP (Lactobacillus

plantarum PBS067); substancja żelująca kapsułki: guma gellan; substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe

kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; barwnik kapsułki: dwutlenek tytanu.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Intifem?

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.


Intifem zalecane spożycie

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie. Przyjmować doustnie.


Intifem – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że istotne znaczenie mają zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu, w temperaturze 15-25°C.

Chronić przed światłem i bezpośrednim działaniem słońca. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty ginekologiczne

    W tej kategorii znajdziesz produkty dla kobiet stosowane w celach zabobiegania oraz łagodzenia objawów dyskomfortu w okolicach intymnych. Dostępne w postaci, tabletek i kapsułek doustynych; globulek, tabletek, żeli, kapsułek dopochwowych; roztworów do irygacji itp.

  • Pozostałe Produkty ginekologiczne

    W tej kategorii znajdziesz pozostałe produkty dla kobiet stosowane w celach zabobiegania oraz łagodzenia objawów dyskomfortu w okolicach intymnych.

  • Probiotyki

    Probiotyki to żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na organizm. Obecnie na rynku dostępne są produkty probiotyczne zawierające jeden lub więcej wybranych szczepów bakterii, głównie: Lactobacillus, Bifidobacterium, Lactococus, Streptococcus, a także niektóre bakterie Gram-dodatnie z rodzaju Bacillus oraz niektóre szczepy drożdży z rodzaju Saccharomyces. Prebiotyki natomiast mogą być stosowane jako alternatywa dla probiotyków lub jako dodatkowe wsparcie dla nich. Do prebiotyków zaliczymy m.in.: laktulozę, fruktooligosacharydy, maltooligosacharydy, inulinę i oligofruktozę. Odpowiednia kombinacja obu składników (prebiotyku i probiotyku) w jednym produkcie to synbiotyk. Takie połączenie zwiększa przeżywalność bakterii oraz stymuluje wzrost kolonii korzystnych szczepów bakterii w jelicie. W tej kategorii znajdziesz produkty probiotyki na jelita przywracające równowagę mikroflory jelitowej i zmniejszające ryzyko powikłań związanych z antybiotykoterapią. Preparaty zawarte w tej kategorii skracają czas trwania biegunki infekcyjnej oraz wspomagają odporność. Probiotyki dla dzieci i dorosłych są dostępne w postaci kapsułek, kropli, płynów doustnych oraz proszku i granulatu do sporządzania zawiesin (np. Enterol 250, BioGaia ProTectis BabyLakcid, Acidolac, Multilac).


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.