Redakcja LekarzeBezKolejki.pl

W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

redakcja@ktomalek.pl

Zespół Klinefeltera a problem z płodnością u mężczyzn

Zespół Klinefeltera a problem z płodnością u mężczyzn

Problemy z płodnością u mężczyzn mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należą zaburzenia hormonalne, problemy urologiczne oraz choroby o podłożu genetycznym. Do tych ostatnich zaliczany jest zespół Klinefeltera, który jest najczęstszą uwarunkowaną genetycznie przyczyną niepłodności u mężczyzn. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego objawy? Czy całkowicie pozbawia mężczyzn szansy na posiadanie potomstwa?

Jak przeprowadza się inseminację?

Jak przeprowadza się inseminację?

Problemy z płodnością dotykają coraz większego odsetka kobiet i mężczyzn w wieku rozrodczym. Przyczyny tego zjawiska mogą być bardzo zróżnicowane i wymagają indywidualnej diagnostyki. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów, specjaliści z dziedziny medycyny i biotechnologii opracowali procedury, dające szanse na poczęcie dziecka wielu parom, u których naturalne metody zawiodły. Jedną z nich jest inseminacja. Co oznacza i kiedy znajduje zastosowanie? Jaka jest jej skuteczność?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy są łagodnym nowotworem i bardzo rzadko przechodzą w nowotwory złośliwe - mięsaki. Problem może pojawić się u każdej kobiety, bez względu na wiek. Rozpoznanie mięśniaków macicy w młodym wieku nie wyklucza możliwość zostania mamą w późniejszym czasie. Wizyty u ginekologa, wczesna diagnostyka oraz liczne metody leczenia pozwalają na wczesne wykrycie zmian i dobranie odpowiedniej metody kontroli i leczenia. Czy mięśniaki dają jakieś objawy? Co powinno skłonić nas do wizyty u ginekologa? Czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Hemoroidy w ciąży – objawy i leczenie

Hemoroidy w ciąży – objawy i leczenie

Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy okres w życiu kobiety, który kojarzy się z radością wynikającą z oczekiwania na nowego członka rodziny. Niestety ciąża związana jest również ze zmianami w organizmie kobiety. Niosą one za sobą uciążliwe objawy. Jedną z najpopularniejszych dolegliwości występujących w czasie ciąży są hemoroidy. Pojawiają się one przede wszystkim w wyniku zaparć i powiększenia macicy. Czym właściwie są hemoroidy? Czy są niebezpieczne? Jak je rozpoznać? Czy da się zapobiec powstawaniu hemoroidów? Jak je skutecznie i bezpiecznie leczyć?

Antyoksydanty - jak i po co uzupełniać w nie swoją dietę?

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) - jak i po co uzupełniać w nie swoją dietę?

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) - w ostatnich latach to określenie stało się bardzo popularne. Coraz więcej mówi się o niesamowitych korzyściach dla naszego zdrowia płynących z włączenia do swojej diety produktów bogatych właśnie w antyoksydanty - i to nie bez powodu. Udowodniono, że spowalniają one procesy starzenia, zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca czy chorób nowotworowych. Czy antyoksydanty są receptą na długowieczność? Jakie inne cenne właściwości posiadają te związki? Co warto jeść, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę antyoksydantów?

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najważniejszym zadaniem układu immunologicznego jest ochrona organizmu przed chorobami. Niestety, u niektórych osób, w konsekwencji zachwiania pewnych mechanizmów, staje się on nadmiernie pobudzony, w efekcie czego zaczyna traktować komórki własnego organizmu, jak potencjalne niebezpieczeństwo i podejmuje z nimi walkę, prowadząc do ich zniszczenia. Tego typu patologie określa się mianem chorób autoimmunologicznych, czyli chorób z autoagresji. A jakie choroby autoimmunologiczne występują najczęściej? Jak powstają? Kto jest szczególnie na nie narażony? I czy da się je wyleczyć?

Dlaczego karmienie piersią jest ważne?

Dlaczego karmienie piersią jest ważne?

Karmienie piersią jest naturalną metodą odżywiania, która stymuluje układ odpornościowy dziecka, dba o jego rozwój intelektualny oraz chroni przed alergiami. Warto podkreślić, że karmienie piersią jest również bardzo korzystne dla mamy. Trzeba jednak pamiętać, że są różne sytuacje, w których karmienie piersią może być niewskazane. Jednak jeśli możesz karmić i zastanawiasz się, czy warto to robić oraz jakie korzyści dla dziecka i dla matki przynosi karmienie piersią – przeczytaj ten artykuł.