Biofilm interakcje ulotka   14 sasz.

Trudno dostępny w aptekach

 

Biofilm 14 sasz.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: MEDIKATHA SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Biofilm?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Biofilm

Kiedy stosujemy Biofilm?

Wskazania:
mało zróżnicowana dieta i niedobór błonnika pokarmowego,
• okres terapii stanów zapalnych błony śluzowej jelit.

Biofilm - działanie

Biofilm to suplement diety bogaty w błonnik rozpuszczalny, inulinę z cykorii i FOS (fruktooligosacharydy), które w procesie fermentacji wytwarzają maślan i propionian. Stymuluje rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit.

Jaki jest skład Biofilm?

Zawartość składników odżywczych w dziennej porcji (saszetka):
Błonnik 4,8 g
· w tym inulina 2,4 g
· w tym FOS 2,4 g

Skład: inulina, fruktooligosacharydy.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Biofilm?

Produkt przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 5 roku życia.


Biofilm zalecane spożycie

1 saszetka dziennie, rozpuszczona w szklance wody.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Probiotyki, prebiotyki, synbiotyki

    W tej kategorii znajdziesz produkty przywracające równowagę mikroflory jelitowej, które zmniejszają ryzyko powikłań związanych z antybiotykoterapią. Leki tej kategorii skracają czas trwania biegunki infekcyjnej oraz wspomagają odporność. Dostępne w postaci kapsułkek, proszku i granulatu do sporządzania doustynych roztworów i zawiesin, płynów doustnych, kropli itp.

  • Błonnik

    Błonnik to substancje pochodzenia naturalnego, które nie ulegają trawieniu i wchłanianiu w przewodzie pokarmowym. Błonnik pokarmowy nierozpuszczalny (celuloza, hemiceluloza) pobudza perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie, natomiast błonnik rozpuszczalny w wodzie (pektyny, gumy) zapewnia uczucie sytości i oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Zalecane dzienne spożycie powinno wynosić 20-40 gramów. Jednak niewłaściwa dieta, uboga w warzywa, pełnoziarniste produkty sprawia, że mogą pojawić się zaparcia i inne problemy trawienne. Warto wzbogacić codzienny jadłospis w produkty zbożowe (pieczywo razowe, płatki jaglane, płatki owsiane), suszone owoce, nasiona chia, siemię lniane, pestki dyni. W aptekach można znaleźć szeroką gamę suplementów diety zawierających błonnik (np. Colon C, Ispagul S, Xenna błonnik, Błonnik z ananasem). Należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody podczas stosowania preparatów błonnika. Jest to konieczne, aby błonnik właściwie spęczniał, a w rezultacie wspomógł pracę jelit.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.