Zioła uspokajające interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach 3 g 30 sasz.

Trudno dostępny w aptekach

 

Zioła uspokajające zioła do zaparzania w saszetkach | 3 g | 30 sasz.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Species sedative
Podmiot odpowiedzialny: LABORATORIUM FARMACEUTYCZNE LABOFARM SP. Z O.O. SP.KOMANDYT.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Zioła uspokajające?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Zioła uspokajające

Kiedy stosujemy lek Zioła uspokajające?

Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem.Jaki jest skład leku Zioła uspokajające?

Korzeń kozłka (Valerianae radix) 900 mg

Kwiatostan głogu (Crataegi folium cum flore) 600 mg

Liść melisy (Melissae folium) 450 mg

Szyszka chmielu (Lupuli flos) 450 mg

Liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) 300 mg

Kwiat rumianku (Matricariae flos) 300 mg

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Zioła uspokajające?

Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae(Asteraceae), np. arnikę, bylicę piołun, jeżówkę. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.


Zioła uspokajające – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Dotychczas nie stwierdzono. Ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).


Zioła uspokajające - dawkowanie leku

Jedną saszetkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem 10-15 minut. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie, po szklance świeżo przygotowanego naparu 1-4 razy dziennie w stanach napięcia nerwowego. W trudnościach w zasypianiu 1-2 szklanki naparu na godzinę przed snem.


Zioła uspokajające – jakie środki ostrożności należy zachować?

Alkohol może nasilać działanie preparatów z korzeniem kozłka. W przypadku kamicy żółciowej możliwość stosowania skonsultować z lekarzem. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Jeżeli objawy nie ustąpią w czasie stosowania produktu, należy skonsultować się z lekarzem.


Przyjmowanie leku Zioła uspokajające w czasie ciąży

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia. Brak danych na temat wpływu na płodność


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

 • Środki nasenne - tabletki nasenne, tabletki na bezsenność

  W tej kategorii znajdziesz produkty o działaniu uspokajającym oraz ułatwiającym zasypianie. Dostępne w postaci kapsułek, tabletek, ziół, herbatek itp.

 • Środki uspokajające

  W tej kategorii znajdziesz produkty uspokajające na bazie melisy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół do zaparzania itp.

 • Środki antydepresyjne

  W tej kategorii znajdziesz produkty poprawiające nastrój (antydepresyjne). Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, płynów itp.

 • Nasenne i uspokajające

  Nasenne i uspokajające to kategoria, w której można znaleźć preparaty przeznaczone dla osób mających problemy z utrzymaniem snu. Stany nadmiernej drażliwości i niepokoju mogą wiązać się z trudnościami w zasypianiu, przyczyniając się do pogorszenia komfortu życia. Brak snu wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu, co objawia się rozdrażnieniem, spadkiem koncentracji i sennością w ciągu dnia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po leki nasenne bez recepty, które wpływają tonizująco na układ nerwowy, przyczyniając się do głębokiego i spokojnego snu. Specjalnie dobrane wyciągi roślinne ułatwiają odprężenie oraz wyciszenie organizmu, dbając o lepszy i bardziej komfortowy wypoczynek każdej nocy. Ziołowe suplementy diety o działaniu nasennym i uspokajającym zawierają m.in. wyciągi z liści melisy, korzenia kozłka lekarskiego, szyszek chmielu (np. Valerin Sen, Benosen, Valused). Są też wzbogacane witaminami i innymi związkami (m.in. magnez, witamina B6, witamina B12) , które mogą pozytywnie wpłynąć na nasz układ nerwowy, redukując skutki zmęczenia i stresu. Trzeba pamiętać, że po przyjęciu preparatu o działaniu nasennym nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych oraz wykonywać czynności wymagających koncentracji.

 • Zioła

  Zioła w czystej, sypkiej postaci oraz zioła fix (w saszetkach do zaparzania), mieszanki ziołowe i herbaty o złożonym składzie są polecane na różne dolegliwości zdrowotne. W tej kategorii można znaleźć preparaty wskazane w problemach żołądkowych i trawiennych (np. Herbatka fix Na Trawienie, Piołun Fix, Dziurawiec Fix, Verdin Fix), poprawiające krążenie żylne i wspomagające pracę mięśnia sercowego (np. Herbatka fix Na Krążenie, Cardiobonisan Ojca Grzegorza), wpływające na poziom cukru we krwi, polecane dla diabetyków (np. DOZ Zielnik Morwa Biała, Zioł.fix Diabetosan), wzmacniające i oczyszczające (np. SYMBIO Ekologiczny Czystek suszony, Oczyszczająca Moc fix) oraz działające sedatywnie i uspokajająco (np. Nerwobonisan Ojca Grzegorza, Melisa fix Zioła Multipharm). Zioła należy zaparzyć stosując się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. W przypadku stosowania innych leków np. kardiologicznych, hormonalnych warto skonsultować z lekarzem zastosowanie preparatów ziołowych.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.