Awatar

mgr farmacji Robert Związek

 235  144

Farmaceuta z apteki w Lubartowie


Informacje


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy w przypadku silnego bólu nerkek można zażywać jednocześnie ketonal active i no-spa max?

Mężczyzna, 31 lat

Można te leki brać razem.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dobry wieczór, od niedzieli rano zmagam się z infekcją pęcherza moczowego (bardzo częste lecz bezbolesne oddawanie moczu). Karmię piersią i mój lekarz ginekolog przepisał mi saszetkę Monural. Po wizycie u pani doktor pojawił się silny ból żołądka, który minął po zwymiotowaniu, niemniej jednak utrzymuje się lekkie pobolewanie żołądka. Czy w tej sytuacji mogę przyjąć antybiotyk, czy lepiej przeczekać ból żołądka? Bardzo proszę o odpowiedź.

Kobieta, 33 lata

Witam. Oprócz wymiotów ma Pani jakieś inne objawy? gorączka dreszcze? ból mięśni? Ciężko określić czy warto przeczekiwać ból żołądka gdyż nie wiadomo ile będzie się utrzymywał. Doradzam spróbować zjeśc coś lekko strawnego i jeżeli nie zwymiotuje Pani to przyjąć antybiotyk. Nie warto odkładać przyjmowanie antybiotyku aby zakażenie się jeszcze bardziej nie rozwineło.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

witam odpowiednik najtanszy leku Eplenocard

Mężczyzna, 65 lat

Witam. Len eplenocard jest lekiem pełnopłatnym dlatego jego cena może różnić się między aptekami i ciężko jest podać który z odpowiedników będzie najtańszy, gdyż one też nie podlegają refundacji. Akurat w mojej aptece z wszystkich odpowiedników tego leku eplenocard jest najtańszy.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Nipas 32mg mogę stosować na ropień zeba

Kobieta, 62 lata

Witam. Nie polecam stosowanie, lepiej udać się do lekarza po antybiotyk. Nipas można stosować w suchych stanach zapalnych zębów.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam Euthyrox N 88 ,Euthyrox N 88 ug , Euthyrox N 88 MCG to leki o tym samym składzie substancji :sól sodowa lewotyroksyny i laktoza ? ,a substancja...sól sodowa lewoskrętnej tyroksyny Jak nazywają się leki zawierające lewotyroksynę + jod , a inne lewotyroksynę +liotyroninę wcześniej miałam euthyrox N 88 ,...88 ug a teraz euthyrox N 88 MCG (na recepcie)

Dotyczy ulotki Euthyrox N 88 mcg

Kobieta, 64 lata

Witam. To jest ten sam lek. Firma zmieniła substancje pomocnicze ale substancja lecznicza jst ta sama w takuiej samej dawce. Jest tylko inny sposób zapiosu dawki. Niestety ale nie ma odpowiednika tego leku w tej dawce.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi