AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Barbara Kołodziejska

 1974  1090

APTEKA PANACEUM, Burzenin

Burzenin, RYNEK 7

43 821 40 06

Zamknięta, zapraszamy jutro (08:00 - 14:00)


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Posiadam pięcioletni staż pracy i ukończone studia specjalizacyjne z farmacji aptecznej.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzień dobry dnia 03.11.2021 rozpoczęła mi się miesiączka następnie 8-9.11 razem z chłopakiem uprawialiśmy petting, partner włożył swoje palce do mojej pochwy, palce nie miały kontaktu z członkiem w żaden sposób, dzisiaj dnia 30.11.2021 wykonałam test ciążowy który wyszedł negatywny a miesiączki brak bardzo się boję proszę o pomoc, moje cykle przeważnie wyglądają tak że jedne to 25 a następnie 28 dni, nie wiem co myśleć boję się szyjka macicy jest raczej wysoko i otwarta do tego przez całą sytuację mocno się stresuje

Kobieta, 20 lat

Proponuję powtórzyć sobie fazy cyklu miesiączkowego i sposób, w jaki dochodzi do zapłodnienia - to raczej podstawowa wiedza, którą powinni posiadać i kobieta i mężczyzna. Owulacja następuje ok. 14 dnia cyklu, licząc od 1 dnia okresu, więc zajście w ciąże jest raczej niemożliwe. Duża nieregularność cykli wymaga unormowania (wizyta u ginekologa), natomiast fluktuacje +- 2 dni są normalnym zjawiskiem i określa się to jako miesiączka w terminie.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry. Czy zawartość kapsułki dicloduo combi można wysyłać i zażyć bez osłonki?

Dotyczy ulotki DicloDuo Combi

Mężczyzna, 19 lat

Wbrew pozorom wysypanie z kapsułki może tylko dodać trudności w połknięciu dużej ilości peletek (to te malutkie kuleczki we wnętrzu kapsułki) i raczej nie jest to zalecane

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Córka na zapalenie ucha dostała antybiotyk Amoksiklav w zawiesinie 140ml lekarka przepisała 2x5ml córce i mówiła minimum 7 dni ale najlepiej 10 dni. W ulotce piszę,że gdy lekarz przepisał dłużej stosowanie leku trzeba otworzyć nową butelkę, nasza lekarka chyba tego nie wzięła pod uwagę i mamy tylko jedno opakowanie. Córka już leczona jest 7 dni jeszcze leku zostało ale czy on się nadaje do podawania? przyznam,że ma dziwny zapach i nie wiem czy to jest zdatne do podawania. Podawać dalej czy zakończyć leczenie skoro minęło 7 dni poprawa jest widoczna.

Dotyczy ulotki Amoksiklav

Kobieta, 5 lat

W aptece, w której realizowała Pani receptę powinny zostać wydane 2 butelki po 70 ml zamiast jednej po 140, więc to nie jest błąd lekarza. Antybiotyk po 7 dniach nie nadaję się już do użycia i trzeba go zutylizować. Co do dalszej terapii to trudno ocenić zdalnie, jeśli objawy chorobowe ustąpiły zupełnie to powinno być ok, natomiast przez kolejne dni córka powinna zostać w domu. . Jeśli nie - raczej wskazane jest dobranie antybiotyku przez te 3 dni (ale konieczna jest nowa recepta i nowe opakowanie).

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry. Córka ma 7 miesięcy i gorączkuje i zastosowałam metodę naprzemienną paracetamol z ibuprofenem. O 11:30 dostała paracetamol, gorączka wzrosła ponownie, 15:30 ibuprofen gorączka spadła, 19:30 paracetamol i nadal bez gorączki. I moje pytanie czy jeżeli do 23:30 gorączka nie wzrośnie to i tak mam podać ibuprofen czy już nie?

Kobieta, 0 lat

Może Pani podać - gorączka lubi nawracać zwłaszcza nad ranem, a w przypadku ibuprofenu chodzi nam też o utrzymanie działania p/zapalnego.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi

poszukuje leku neuromultivit gdzie go kupic

Kobieta, 65 lat

W Polsce występuje pod nazwą „neurovit”- wydawany na receptę.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi