AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Barbara Kołodziejska

 1789  991

APTEKA PANACEUM, Burzenin

Burzenin, RYNEK 7

43 821 40 06

Zamknięta, zapraszamy jutro (08:00 - 18:00)


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Posiadam pięcioletni staż pracy i ukończone studia specjalizacyjne z farmacji aptecznej.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Od wielu lat biorę Co Prestarium (5+5, od pewnego czasu 10+10, obecnie po spadku ciśnienia znów 5+5) Od 2 miesięcy 2 razy dziennie Glucophage 500 Najwyższy cukier nie przekracza 170. Od 1,5 miesiąca Pramolan 50 1-1- 2 Czuję się fatalnie przy tym zestawie - duże osłabienie, oszołomienie, drżenie rąk i nóg, poty i lkki szum w uszach i lekka głuchota. Termin wizyt u 3 lekarzy dopiero w drugiej połowie stycznia. "Samowolnie" zmniejszyłam Glucophage do 1 raz dziennie po śniadaniu, a Pramolan 1 raz 50 po śniadaniu i 1 raz 50 po kolacji, natomiast Co Prestarium niezmiennie 1 raz przed śniadaniem.

Kobieta, 71 lat

Absolutnie proszę nie zmniejszać dawki Glucophage! Konsekwencje wypływające z utrzymującego się za dużego poziomu cukru we krwi są bardzo groźne dla zdrowia i życia! (m.in. stopa cukrzycowa, ślepota, niewydolność nerek....) . Proszę wrócić do dwóch tabletek glucophage, koniecznie!!!!!!! Jeśli już to proszę zrezygnować z 1 tabletki Pramolanu (opisane przez Panią działania niepożądane są charakterystyczne dla tego leku) i brać tylko 1 wieczorem.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy przy silnym stresie biorąc bibloc1,25 xanax 0,25 jest niewskazany? Jaki ewentualnie lek na stresi uspokojenie się można dążyć?

Kobieta, 57 lat

Doraźnie można wziąć, oczywiście z zalecenia lekarza.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Co na odporność dla 2 letniego dziecka (żłobkowego) co chwile wraca z kaszlem badz katarem kończy sie niestety antybiotykiem

Kobieta, 2 lata

Tran, probiotyki (dajemy cały czas, nie tylko w czasie leczenia antybiotykiem), witamina D (koniecznie!), okresowo można dodać syrop z wyciągiem z czarnego bzu (np. Sambucol) lub z beta-glukanem drożdżowym (np. Solbetan).

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. Czy lek Levoxa można zażywać z Ortanolem Max?

Dotyczy ulotki Levoxa

Mężczyzna, 30 lat

Tak, ale KONIECZNIE z minimum 2 godzinnym odstępem czasowym pomiędzy dawkami.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi