AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Barbara Kołodziejska

 647  272

Farmaceuta z apteki w Burzeninie


Informacje

4 lata po studiach, w trakcie specjalizacji z farmacji aptecznej.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy przyjmowanie letrox 100 z insulina insulatard wolno działającą jest skuteczne?

Kobieta, 29 lat

Tak.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. Czy tabletki Primacor 10mg. można brać razem z Nebilet 5mg ?

Mężczyzna, 42 lata

Tak,można.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy Polwir3% mozna stosować na trądzik

Dotyczy ulotki Polvir 3%

Kobieta, 14 lat

Nie, to preparat p/wirusowy, a trądzik ma podłoże bakteryjne.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Zażywa antybiotyk cetix i dziś pół godziny przed zazyciem leku zjadłem żółtego sera. Żona powiedziała że tak nie wolno bo w sferze jest wapń i antybiotyk się nie wchlonie. Czytałem ulotkę i nic tam takiego nie pisze. Czy nabiał ogranicza wchłanianie tego leku.?

Mężczyzna, 40 lat

Wapń zaburza wchłanianie antybiotyków z grupy tetracyklin, cetix to cefalosporyna. Zjedzenie sera nie wpłynie na wchłanianie antybiotyku.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. Mój syn ma ADHD i autyzm. Nie przesypia nocy i pani psychiatra kazała kupić w aptece melatoninę w tabletkach 1g. Ale powiedziała żebym zapytała się w aptece jak dawkować bo ona nie wie... I tu moje pytanie. Czy 4 letniemu dziecku można ją podać? Na opakowaniu pisze że nie dla dzieci... Zgłupiałam kompletnie.. pani w aptece tez nie potrafiła udzielić mi odpowiedzi na to pytanie.

Mężczyzna, 4 lata

Dobry wieczór. Istnieje szereg prac naukowych dokumentujących skuteczność i bezpieczeństwo stosowania melatoniny u dzieci, również w przypadku występowania autyzmu i zaburzeń układu nerwowego. Zalecana dawka mieści się w granicach od 1 do 5 mg na dobę. Może Pani rozpocząć od podania 1 mg, (tabletkę proszę rozkruszyć!), pół godziny przed pójściem spać, o stałej porze, czyli np. podajemy codziennie o 19:30 jeśli dziecko chodzi spać o 20. Jeśli po dwóch tygodniach nie zauważy Pani poprawy można zwiększyć dawkę do 2 mg jednorazowo. Cała terapia musi potrwać minimum kilka tygodni. Pozdrawiam

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi