AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Barbara Kołodziejska

 1737  910

APTEKA PANACEUM, Burzenin

Burzenin, RYNEK 7

43 821 40 06

Dzisiaj czynna 08:00 - 18:00


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Posiadam pięcioletni staż pracy i ukończone studia specjalizacyjne z farmacji aptecznej.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

A która apteka zrealizuje taka receptę ,na niej są wszyskie daje dla RPW, tylko na RP. Sam minister zdrowia nie widzi przeszkoda w realizacji takich receptę. To jest parodia. Poważanie choruje o co ?! Farmaceutka naraża mnie na na utratę zdrowia co podlega pod pargeal karny.

Mężczyzna, 32 lata

Szanowny Panie, jak sam Pan wskazał w poprzedniej wiadomości, realizacja takiej recepty jest możliwa, jeśli "(...)a podczas jej realizacji program prawidłowo wybiera rodzaj recepty i odpłatność, tj. wartości właściwe dla recepty elektronicznej na produkt leczniczy o kategorii dostępności „Rpw”,(...)". Bez wprowadzenia danych do systemu nikt nie odpowie Panu, czy może zrealizować tą receptę. Odpowiedzialność prawna ciąży na farmaceucie również wtedy, gdy wyda lek o kategorii dostępności RPW na podstawie złego dokumentu... Zamiast wykłócać się na internetowym forum, proszę udać się do apteki, dowiedzieć się dokładnie jak wygląda problem z realizacją Pana recepty i spróbować znaleźć rozwiązanie.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Jak dawkować lek biotropil 800? Został przepisany dla syna 19 lat w celu poprawienia koncentracji i lepszego myślenia. Niestety nie mam możliwości spytać lekarza.

Mężczyzna, 19 lat

2 x dziennie 1 tabletkę.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam serdecznie. Zastanawia mnie wynik mojego badania krwi ,mianowicie miesiąc temu miałam podwyższony poziom eozynofili (0,57) po dzisiejszym badaniu natomiast (0,63) i (7,3%) oraz podniesione PDW (17,3). Czy powinnam konsultować to z lekarzem? Może jakieś badania dodatkowe? Czy powinnam wgl się martwić?

Kobieta, 21 lat

Bez podania zakresu norm wg których podano wyniki nie można w żaden sposób ich zinterpretować. Niemniej, raczej na pewno nie są one powodem do niepokoju.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wysypka małe krostki bardzo swędzące na dłoni, uczulenie bym wykluczył znam objaw wyskakuje po wypiciu wapna przechodziło, a tu już 36h i nic pije wapno aby nie swędziało.

Mężczyzna, 29 lat

Czy jakieś inne objawy? Gorączka? Możliwe, ze to popularna „bostonka”.. może pan zastosować doustny lek p/histaminowy z cetyryzyną (na swędzenie), w przypadku gorączki- ibuprofen lub paracetamol.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi