AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Barbara Kołodziejska

 1534  707

APTEKA PANACEUM, Burzenin

Burzenin, RYNEK 7

43 821 40 06

Zamknięta, zapraszamy jutro (08:00 - 14:00)


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Posiadam pięcioletni staż pracy i ukończone studia specjalizacyjne z farmacji aptecznej.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy jak zacznę przyjmować Glucophage XR O,5 g będę musiała nawet przy prawidłowym poziomie glukozy we krwi przyjmować go na stałe, czy może warto zastosować przez 2 miesiące dietę 1500 kalorii i zmierzyć poziom cukru ?

Dotyczy ulotki Glucophage XR

Kobieta, 68 lat

Jeśli poziom glukozy bez leku będzie utrzymywał się w normach to nie, nie będzie trzeba go stosować. Co do diety - jest to bardzo dobry kierunek działania, ale nie dieta 1500kcal!!!! Po pierwsze: dwa miesiące nic nie wniosą. Jeśli po 2 miesiącach wróci Pani do dawnych nawyków żywieniowych to problem powróci ze zdwojoną siłą. Po drugie: Jest to dość restrykcyjna dieta.... Po 3: Podaż kalorii owszem, jest ważna, ale w tym momencie ważniejsze są wartości odżywcze. Czyli - w przypadku diety "cukrzycowej" - jak najmniej prostych cukrów, przetworzonej żywności i produktów o wysokim indeksie glikemicznym.. i te zmiany powinny być wprowadzone stopniowo i NA STAŁE. Dodatkowo proszę postarać się o większy wysiłek fizyczny w ciągu dnia - dodatkowy 30 min spacer itp. Bardzo dobrze "uwrażliwia" to komórki na glukozę i pomaga obniżyć jej poziom we krwi. Dopiero takie kompleksowe podejście do stylu życia i diety może dać (i da!) pozytywne efekty. I może nie koniecznie zlikwiduje, ale znacznie opóźni moment włączenia leków....

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

A jak zrobią mi test i okaże się pozytywny to lekarz to gdzieś głosi czy ja romanie wyjdę wynikiem do domu czy jak się zgłoszę po wyniki to mniej zatrzymają.

Kobieta, 32 lata

Na wynik czeka się w domu, pod kwarantanną.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Co zrobić gdy leku nie ma w żadnej aptece w mieście? Czy można lek zamówić przez serwis w aptece w której leku nie ma? Czy można jakoś sprawdzić czy lek jest w hurtowni (w hurtowniach)? Jeśli tak to sprawdzić w której? Jak zamówić lek z hurtowni (apteka zamawia) gdy leku nie ma w żadnej aptece w mieście? Serwis ktomalek.pl nie pozwala chyba zamawiać leku w aptece w której nie ma leku, choć apteka mogłaby zamówić lek u swego dostawcy. Czy apteka ma obowiązek zamówić lek, czy może również nie zamawiać i odmówić?

Mężczyzna, 51 lat

Dobry wieczór. Odpowiadając na Pana pytania: 1.Serwis nie służy do zamawiania leków przez apteki 2.Apteki w sporej większości mają podgląd na dostępność leku w hurtowniach, w których się zaopatrują 3. Jeśli leku nie ma w żadnej hurtowni to apteka w magiczny sposób go nie sprowadzi 4. Apteka, zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego, ma obowiązek zapewnić dostępność leków. Jeśli nie może- powinna wskazać aptekę, która ma taka możliwość. Ale jeśli leku brakuje w całej Polsce - to nie ma jak spełnić tego obowiązku. O jaki lek Panu chodzi? Podanie nazwy pozwoli w jakikolwiek sposób naświetlić możliwość realizacji Pana zapotrzebowania.

 3

Zobacz wszystkie odpowiedzi

czy zażywając cita, afobam, trittico i senzop mogę stosować na nerwobóle olfen keto żel? w interakcjach wyskoczyło że olfen z citalem wchodzą w interakcje

Kobieta

Miejscowe stosowanie żelu nie spowoduje interakcji z tabletkami doustnymi.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Mój tata bierze rano lek Deflegmin i dziś dostał lek sumamed 50mg czy możemy te leki brak razem w ciągu doby??

Dotyczy ulotki Deflegmin

Mężczyzna, 68 lat

Tak, można stosować oba leki. Pozdrawiam

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi