AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2020Przyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm Agnieszka Dyl

 1060  1560

APTEKA OLIWNA, Kraków

Kraków, AL. KIJOWSKA 64

12 444 10 55

Dzisiaj czynna 08:00 - 21:00


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Na wargach sromowych koło łechtaczki u wejścia do cewki moczowej zrobiły mi się białe swędzące plamy przypominające zapowietrzone pęcherze(brak w nich płynu). Swędzi mnie przez to łechtaczka,jak i same wargi sromowe. Dodatkowo mam wrażenie,że miejscami zaczęła mi schodzić skóra. Umówiłam już wizytę u ginekologa,jednak co nogę zrobić do tego czasu,żeby załagodzić swędzenie,a dodatkowo nie zaostrzać objawów(jakiś specjalny żel/ mydło do mycia,wkładki etc.)? Objawy coraz bardziej utrudniają mi normalne funkcjonowanie-chodzenie,mycie,a nawet załatwianie się. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kobieta, 28 lat

Może to być błaha sprawa jak np prosaki, ale może to być również infekcja grzybicza jak i poważne schorzenie. Można w czasie oczekiwania na wizytę zastoswać płyn Lactacyd płyn ginekologiczny i tabletki dopochwowe Infectvagin.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Daniel 11 lat, wnuk mojego brata - diagnoza teraz (i 6 lat temu) - ostra białaczka limfoblastyczna; miesiąc temu remisja... tu link do Daniela w fundacji wspierającej - https://www.kawalek-nieba.pl/daniel-podobinski/ Pilnie poszukujemy leku dla Daniela, który został wycofany z refundacji i szpital w Prokocimiu (gdzie jest leczony) nie posiada już tego leku na kontynuację leczenia. Daniel jest leczony tam od 3 tygodni po remisji białaczki. Uczulił się na pierwszą podaną chemię, dlatego podano mu 1szy cykl leku Erwinase (brak objawów uczulenia) - w tą sobotę miał zaczynać drugi cykl tej chemii. Lekarz prowadzący poinformował rodziców wczoraj o braku leku na kontynuację leczenia i "rozłożył ręce". Lek się nazywa ERWINESE (francuski, w ampułkach). Cała kuracja obejmuje 144 ampułki pakowane po 5 sztuk. Daniel dostał już około 20 sztuk. Potrzebne jeszcze 120 sztuk. Każda podpowiedź - gdzie i jak szukać? jak działać? z kim rozmawiać? - będzie dla nas bardzo cenna.

Dotyczy ulotki Erwinase 10000 j.m./3ml

Mężczyzna, 11 lat

Proszę się kontaktować 48 22 492-11-00 z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych który chociażby w zeszłym roku wydał zgodę na tymczasową dostawę leku Erwinase spoza standardowego łańcucha dystrybucji w celu minimalizowania problemów związanych z brakiem dostaw.

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

dzień dobry. O 15 wzięłam tabletkę antykoncepcyjna Yasminella. Po jakiś 10/15 minutach bylam raz w toalecie. Jeden półpłynny stolec. Czy w takim wypadku powinnam przyjąć dodatkowa tabletkę?

Kobieta, 19 lat

Co ma piernik do wiatraka? Wydaje się, że nie powinna Pani stosować tego środka antykoncepcyjnego, nie znając podstaw jego działania, ponieważ może Pani sobie zaszkodzić podejmując samodzielnie decyzje co do jego dawkowania.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

dobry wieczór przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini dzisiaj miałam potrzebe załatwienia się z 3 razy przed wzięciem tabletki były to raczej luźne stolce natomiast po wzieciu tabletki musiałam do łazienki ale były to już tylko 3 luźne stolce było to gdzies 2-3 godziny od wzięcia tabletki czy wszystlp jest z ochorna zachowane gdyż potem juz nie odczuwalam potrzeby skorzystania z łazienki?

Kobieta, 21 lat

Wszystko jest zachowane. Przy wymiotach byłaby inna sytuacja

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy trzeba stosować zabezpieczenie podczas przejmowania Nitrofurantoiny i Sidretelli 20? Jak długo?

Kobieta, 25 lat

Sidretella 20 to preparat antykoncepcyjny, stosowany w celu zapobiegania ciąży. pytanie o jakie zabezpieczenie chodzi? Opakowanie zawiera 21 tabletek, więc przez tyle dni się przyjmuje ten produkt

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi