Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Witam czy sachol może być lekiem doraźnym zanim zakupimy płyn do płukania gimbax. Dziecko ma w ustach mocno rozprzestrzeniona aftę raz z rozcięciem skóry. Proszę o pomoc

Odpowiedzi farmaceutów

lek glimbax zawiera w swoim składzie diklofenak jest to lek z grupy leków niesteroidowych przeciwzapalnych. Lek ten działa raczej objawowo czyli działa na objaw czyli ból nie ma wpływu na gojenie. Raczej poleciłbym dentosept A, gdyż oprócz ekstraktów roślinnych lek zawiera anestezynę czyli lek znieczulający oprócz leczenia przyczynowego czyli leków przeciwgrzybiczych ponieważ afta to infekcja grzybicza.

2019-04-02

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 3
Nagroda

Dzień dobry, w jakim wieku jest dziecko? Czy dziecko jest po przebytej antybiotykoterapii czy jest to uszkodzenie mechaniczne?Jak długo trwa ten stan u dziecka?

2019-04-02

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Łodzi

 0

Rozumiem , że dziecko ma lat 15. Jeśli na stan zapalny jamy ustnej i dziąseł-to sachol -tak. Ewentualnie skutecznie przeciwzapalnie i znieczulająco -Dentosept A w płynie do wcierania.

2019-04-02

Awatar

mgr farm. Maria Wyrzykowska

z apteki w Łodzi

 3

Wstecz