AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Antoni Stolorz

 1136  1098

Farmaceuta z apteki w Bieruniu


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Jestem niepoprawnym optymistą. Moje hobby to podróże. Lubię poznawać nowych ludzi. Praca sprawia mi radość i ma sens wtedy kiedy pomagam innym.


Nagrody farmaceuty


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Jeśli zażywam doraźnie afobam 0.25 na noc(nie codziennie) to czy za dnia mogą pojawić się objawy odstawienia ?

Kobieta

zależy jak długo Pani używa. Raczej nie no chyba że te objawy są w te dni kiedy Pani nie stosuje tego leku. A jakie to są te objawy?

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dlaczego przez visamed nie mogę zamówić leków odrzuca mi jako pacjent niemający podpisanej deklaracji chociaż deklaracja jest podpisana nie mogę też umówić wizytę proszę sprawdzić tą aplikacja

Mężczyzna, 59 lat

wydaje mi się że trzeba do nich zadzwonić do tego visamedu

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam, od trzech tygodni przyjmuję lek Symformin XR 500mg x2 tabletki na noc. Diabetolog zlecił je ponieważ mają przyspieszyć redukcję wagi i ze względu na insulinooporność (glukoza na czczo sprzed kuracji - 105). Czy mogę odstawić leki na weekend aby napić się alkoholu?

Dotyczy ulotki Symformin XR (Metformin XR SymPhar)

Kobieta, 25 lat

generalnie takich rzeczy się nie robi zwłaszcza że lek ten jest o przedłuzonym uwalnianiu czyli w organizmie utrzymuje się dobę. Z drugiej strony jeszcze nie widziałem osoby która stosując metforminę (ta substancja w tym leku) stosowała wstrzemiężliwość od alkoholu. Prosze nie odstawiać leku ale alkoholu to ostrożnie ale lampkę wina nie zaszkodzi. Pozdrawiam

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi