AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Antoni Stolorz

 1284  1606

Farmaceuta z apteki w Bieruniu


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Opis

Jestem niepoprawnym optymistą. Moje hobby to podróże. Lubię poznawać nowych ludzi. Praca sprawia mi radość i ma sens wtedy kiedy pomagam innym.


Nagrody farmaceuty

Przyjaciel Pacjenta 2019

Przyjaciel Pacjenta 2019

 

Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy stosując antykoncepcję Harmonet mogę pominąć przerwę między opakowaniami?

Witam, czy stosując antykoncepcję Harmonet, mogę jednorazowo pominąć 7-dniową przerwę miedzy opakowaniami?

Kobieta, 24 lata

nie rozumiem pytania? harmonet przyjmuje się zgodnie z napisem na blistrze przez 21 dni następnie 7 dni przerwy wtedy następuje menstruacja i potem zaczyna się przyjmować przez kolejne 21 dni następne opakowanie (na blistrze są oznaczenia strzałki według kórych należy przyjmować pikułki). Nie stosując się do tego zaburzymy cykl miesiączkowy kobiety. Przyjmując cięgiem nie wywołamy menstruacji i zaburzymy cykl. Takich rzeczy nie należy praktykować

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy mogę stosować Ibesan maślan, jeśli od dłuższego czasu zmagam się z biegunkami o niewiadomej przyczynie?

czy Ibesan maślan mogę stosować bez konsultacji lekarza na biegunki które mam od ponad roku lekarze nie wiedzą czemu mówią że to stres cukrzyca nabiał nikt mi nie może pomoc

Kobieta

Można stosować. A w celu diagnostyki można wykonać badanie kolonoskopii

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Co może oznaczać podwyższona bilirubina?

Co oznacza podniesiona bilirubina na 48,60?

Kobieta, 30 lat

Badanie bilirubiny wykonywane jest: przy podejrzeniu wystąpienia żółtaczki (w tym także żółtaczki noworodkowej), w ocenie prawidłowego funkcjonowania wątroby, gdy zachodzi podejrzenie, że pacjent mógł zarazić się wirusem zapalenia wątroby, gdy istnieje ryzyko, że u pacjenta doszło do uszkodzenia hepatocytów, np. na skutek zatrucia grzybami, narkotykami lub lekami, gdy u pacjenta wystąpiły objawy mogące sugerować chorobą chorobę trzustki lub dróg żółciowych, przy podejrzeniu niedokrwistości hemolitycznej. Lekarz zlecając badanie ocenia wynik nie tylko wartość ale obraz kliniczny.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy w tej sytuacji mogę zażyć hydroksyzynę?

Witam. Zrobiłam dzisiaj tatuaż, później miałam bardzo nieprzyjemna sytuację, przez którą bardzo się zdenerwowałam. Czy mogę sobie wziąć hydroksyzynę 10?

Kobieta, 30 lat

można o ile Pani ją ma ponieważ to lek na receptę

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy niedoczynność tarczycy mogła przyczynić się do nasilenia objawów depresji?

Byłam wczoraj u lekarki rodzinnej z wynikami krew + mocz i potwierdziła mi że mogę mieć niedoczynność tarczycy, dała mi skierowanie na USG tarczycy i przepisała lek na niedoczynność tarczycy. Myślę że moja depresja może pochodzić od niedoczynności tarczycy. Choć jeszcze rok temu TSH miałam w normie, a depresję miałam już wtedy. Tylko depresja pogorszyła mi się w ciągu tego roku, więc może chociaż te pogorszenie jest od niedoczynności tarczycy?

Kobieta, 23 lata

to są trudne rozważania być może dołożyła swoje 3 grosze (niewydolność)

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi