Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Awatar

mgr farm. Maria Wyrzykowska

 25  34

Farmaceuta z apteki w Łodzi


Informacje


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Dzien dobry.Czy jest jakis zamiennik leku atrederm

Kobieta, 47 lat

Atrederm to plyn- polczenie tretinoiny z vit E . Takiej wersji nie ma zaden preparat. Sama tretinoina jest w kremie pod nazwa Locacid. Preparat wydawany na recepte. O zamiane leku trzeba zapytac lekarza. Drobne szczegoly decyduja o stosowaniu przy konkretnym schorzeniu u konkretnego pacjenta.Atrederm jest niedostepny.

 4

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy mogę te leki dostać bez ubezpieczenia madopar 250mg,oprymea 2,1mg,asanix1mg

Kobieta, 49 lat

"Bez ubezpieczenia"-tzn.bez zniżki - tak, można je kupić po uprzednim zamówieniu. A jeśli bez recepty -nie. Tylko na receptę.

 4

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam czy sachol może być lekiem doraźnym zanim zakupimy płyn do płukania gimbax. Dziecko ma w ustach mocno rozprzestrzeniona aftę raz z rozcięciem skóry. Proszę o pomoc

Kobieta, 15 lat

Rozumiem , że dziecko ma lat 15. Jeśli na stan zapalny jamy ustnej i dziąseł-to sachol -tak. Ewentualnie skutecznie przeciwzapalnie i znieczulająco -Dentosept A w płynie do wcierania.

 3

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry. Czy zażywanie razem APAPu oraz IBUMu może mieć negatywny wpływ na zdrowie?

Mężczyzna, 35 lat

W zalecanych dawkach maksymalnych dziennych często zalecany naprzemiennie np w silnych bólach lub gorączce - z reguły. Zdecydowanie do krótrotrwałego stosowania. Każdy z nich ma opisane działania uboczne-zależne także od stanu zdrowia pacjenta.

 3

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam. Czy Żelazek został wycofany z obrotu?

Kobieta, 24 lata

Zarówno pakowanego po 30 jak i po 60 brakuje w hurtowniach, raczej nie jest wycofany tylko przestano go produkować. Dostępne są preparaty podobne choć nie identyczne. Z suplementów diety można wybrać coś analogicznego.

 2

Zobacz wszystkie odpowiedzi