Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Kobieta


Witam czy posiadacie państwo w sprzedaży testy ciążowe z wskaźnikiem tygodnia ciąży?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry, Bardzo proszę o doprecyzowanie Państwa zapytania. Proszę podać dokładną nazwę produktu wraz z dawką, postacią i opakowaniem. Pozdrawiam.

Dzień dobry, otrzymałam zalecenie od lekarza, żeby przyjmować: Hydroxyzinum 10 mg na noc oraz Mozarin (Escitalopramum 10 mg) rano. W ulotce Hydroxyzinum jest napisane, że leku nie należy stosować łącznie z lekami zawierającymi escytalopram. Czy w takiej sytuacji przyjmowanie jednego leku wieczorem, a drugiego rano, może wywołać niepożądane skutki? Czy oba leki mogą być przyjmowane łącznie z progesteronem?

Dotyczy ulotki Hydroxyzinum Adamed

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Jeżeli te leki bierzemy z minimum 10-godzinnym odstępem, to nie zajdą żadne interakcje.

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy w 1 trymestrze ciąży, z uwagi na zapalenie zatok można używać do inhalacji olejku z jodły syberyjskiej, sosny czy też eukaliptusa? Inhalacje z ziół i kilku kropel olejku pomagają mi na chore zatoki. Dotychczas nie było potrzeby stosowania antybiotyku. Zastanawiam się jednak nad bezpieczeństwem stosowania tychże olejków w formie inhalacji/aromaterapii. Jeżeli jest to niewskazane, to bardzo proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu? Z góry dziękuję.

Specjaliści udzielili 5 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień Dobry,w 1 trymestrze ciąży chyba nic bym nie stosowala.Niby to tylko inhalacja z olejków ziołowych,ale nie został przebadany... Pokaż całą odpowiedź

Witam. Ginekolog zalecił luteine 50 na wywołanie miesiączki 2x1, antybiotyk proxacin 500 2x1 i nystatyne dopochwowa na noc. Oprócz tego przyjmuje polvertic 24mg raz dziennie i emanera również raz dziennie. Jednak zaczął się bol gardła czy mogę bez obaw zacząć stosować orofar max i otrivin na katar ?

Dotyczy ulotki Otrivin (Otrivin 0,1%)

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, może Pani łączyć te leki.

Witam 2 tygodnie brałam antybiotyk na grzybicę jamy ustnej potem tydzień brałam antybiotyk na anginę ropna Od kilku dni piecze mnie przy oddawaniu moczu. Co kupić by wyleczyć ? Czy można używać globulek jeżeli jeszcze nie współzylam ?

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Proszę o pilny kontakt z lekarzem w tej sprawie.

Witam, w poniedziałek dostałam krwotoku z nosa po czym nastąpił silny bó glowy do tego stopnia, że nie mogłam podnieść głowy z poduszki i bolało nawet przy poruszaniu oczami. Wtorek krwotok się powtórzył, zostało zmierzone ciśnienie 131/81, w środę dzisiaj ból głowy się utrzymuje, ciśnienie w normie, krwotok nie wystąpił. Wykonałam morfologie, zelazo i ferrytyna, wszystko w normie. Co to może być? Czy to może być objaw covid ?

Dotyczy ulotki Covid-19 Check-1 Antigen Test

Specjaliści udzielili 6 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Proszę o pilny kontakt z lekarzem w tej sprawie.

Witam! Czy przy lekach stosowanych nacodzień - mirtazapina i pregabalina oraz przy lekach stosowanych doraźnie - hydroksyzyna, alprazolam, zolpidem, zopiklon, propranolol można zażywać obojętnie jakie leki przeciwbólowe? Czy są jednak jakieś ktorych należałoby unikać? Chodzi mi o sytuacje jak czasami mam mocny ból brzucha od okresu lub złapie migrena. Znalazłam interakcje w serwisie miedzy propranololem a nurofenem ale ponoć jest minimalna więc nie wiem czy bezproblemowo wobec tego można zażyć jedną tabletke przeciwbólową? Dziękuję serdecznie za Państwa odpowiedzi :)

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

tak

Witam, wczoraj dostałam krwotoku z nosa, po czym bardzo bolała mnie głowa, nawet ruch oczu sprawiał ból. Dzisiaj bolała głowa, ale zdecydowanie lżej, jednak nadal wystąpił krwotok z nosa. Co może być przyczyną? Czy powinnam się obawiać i zgłosić do lekarza w celu zrobienia jakiś badań. Dodam, że wcześniej mi się nigdy nic takiego nie przytrafiło, a ciśnienia nie miałam jak zmierzyć.

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry,z tego co Pani opisuje, sugerowałabym zgłosić się do lekarza specjalisty.

Witam, piszę z zapytaniem, czy można brać równocześnie Wellbutrin XR oraz benzodiazepiny? Na ulotce jest wskazane, że nie, a w Państwa wyszukiwarce ukazał się brak interakcji. Gdy wpisałam tramadol, który także znajdował się na liście "leków, których nie wolno przyjmować równocześnie z wellbutrinem" - wyskoczyło zagrożenie takiego łączenia leków. Proszę o odpowiedź odnośnie do Wellboxu xr a leków z grupy benzodiazepin (alprazolam, clonazepam). Dziękuję.

Dotyczy ulotki Clonazepamum TZF

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można łączyć te leki.

Dzień dobry, został mi dziś przepisany lek DicloDuo Combi kaps. o zmodyf. uwalnianiu, twarde 75mg+20mg, czy bez problemu mogę je brać z tabletkami antykoncepcyjnymi Sylvie 30 tabl. drażowane 0.03mg+0.075mg ?

Dotyczy ulotki DicloDuo Combi

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Tak , jednakże : DicloDuo Combi - po śniadaniu ( 1 kaps. na dobę ) , natomiast preparat hormonalny - tak jak zalecony ( najczę... Pokaż całą odpowiedź

Występuje silny ból lewego barku niewiadomego pochodzenia. Badania krwi i RTG nie wykazały nieprawidłowości. Został przepisany Diclac w dawkowaniu 2-0-1. Jednak ból nadal występujący jest nie do zniesienia. Dawka paracetamolu nie pomaga. Dopiero zastosowanie Solpadeine złagodziło ból. Czy możliwe jest stosowanie obu środków z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego? Lub czy można zastosować zamienniki o podobnym działaniu bez interakcji między nimi?

Dotyczy ulotki Solpadeine

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak, można stosować obydwa leki z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego, ponieważ mają inne substancje czynne w składzie.

Witam, od wczoraj rana mam ucho zdretwiałe. Ucho nie boli ale uczucie takie jakby było zamarznięte cały czas. Kilka tygodni temu dudniło i piszczało mi w lewym uchu ale tylko przez jeden dzień. Czy powinnam sie przejść do lekarza?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Dzień dobry.Jeżeli pomimo typowych czynności pielęgnacyjnych sytuacja nie ulega poprawie,rzeczywiście warto zdiagnozowac przyczynę... Pokaż całą odpowiedź

Czy jeśli się stosuje te tabletki antykoncepcyjne przez cały czasz bez żadnej 7 dniówek przerwy czy oby tesz działaj

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak Działają :) Pozdrawiamy

Witam, przyjmuje 300 mg pregabalin mylan na dobę. Od pewnego czasu zauważyłam u siebie podwyższony puls który okazał się dolegliwością nerwicową. Psychiatra powiedział że moge brać doraźnie hydroksyzynę na to szybkie bicie serca. Nie wypisał recepty bo mialam już ten lek w domu (kiedyś go dostałam na agorafobie ale nie do końca zdawał egzamin uspokojenia takiego psychicznego). Posiadam hydroksyzyne w dawce 10 i 25mg. Którą dawkę należałoby brać doraźnie? Psychiatra nie powiedział

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Witam , musi to określić wyrażnie lekarz ( konieczny kontakt ponowny z lekarzem prowadzącym ) . Pozdrawiam .

Witam od jutra mam zażywać propranolol Accord 10 mg 2 razy dziennie z powodu bólu głowy. Mam pytanie czy lek zażywać przed posiłkiem czy zjeść i dopiero zażyć bo jedna mam rano a druga wieczorem ?

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

O ile nie posiadała Pani wskazania przez lekarza do stosowania razem z posiłkiem to powinno stosować się go osobno, w odstępie ok ... Pokaż całą odpowiedź

Witam. Biorę krople cetraxal. Nie mogę brać antybiotyku ponieważ mam chory żołądek. Biorę 3 dawkę z tym że muszę delikatnie je wpuszczać ponieważ mam performacje błony bębenkowej. Mam delikatne szumy w uszach lekki ból głowy, trochę mi ścieka po gardle. Czy wyjdą jeszcze skutki uboczne czy jaluz raczej nie?

Dotyczy ulotki Cetraxal

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

To się okaże , wrażliwość jest osobnicza .

Witam. Dostałam krople cetraxal plus, ale źle się po nich czulam(wysypka). Dostałam cetraxal zwykły. Stosuje drugi dzień. Troszeczkę mnie boli głowa i szumi delikatnie w uchu i tak jakby było zatkane. Mam performacje blody bebekowej... Mam zakrapiać tak krople aby nie wleciały do gardła. Ale wiadomo zawsze coś scieknie. Lekarz o tym wie... Czy krople brać dalej pomimo dyskomfortu? Może coś się stać przez to że krople w jakimś % spływają do gardła?

Dotyczy ulotki Cetraxal

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Proszę skonsultować sprawę z laryngologiem. Można rozważyć stosowanie antybiotyku w formie doustnej, skoro są problemy z formą mie... Pokaż całą odpowiedź

Witam, czy jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin o godz 17 i mam leki antydepresyjne Doxepin Teva 10 mg biorę rano 1 tabletkę i 25 mg tabletkę wieczorem to czy te antydepresanty mogą kolidować z tabletkami antykoncepcyjnymi bądź obniżyć ich działanie??

Dotyczy ulotki Vibin

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Leki przeciwdepresyjne obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Należy zabezpieczać się też mechanicznie - prezerwatywa.

Czy można przyjść aviomarin jeśli rano brało się matocard 25 mg?

Specjaliści udzielili 4 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak :)

Wczytywanie

Wczytywanie