Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Awatar

mgr farm. Łukasz Piela

 506  179

Farmaceuta z apteki w Gorlicach


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Mam pytanie.Czy biorac lek letrox 250mg.lavistine 24mg.bisocard2.5mg..nexpram20mg..rano ......a wieczorem vivace5mg.glucophage 500mg.....to czy moge w poludnie wziasc ospen1000 na zatoki przepisany przez lekarza?

Kobieta, 41 lat

Ospen proszę stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli lekarz zalecił tylko raz na dobę to może to być w południe. Jeśli jest to infekcja to należy ją wyleczyć. W pierwszej kolejności powinna Pani lekarza poinformować o zażywanych lekach. Taka rozmowa pozwoli uniknąć wielu obaw. Pozdrawiam :)

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy Maxicortan (albo maść/krem z hydrokortyzolem) powstrzyma częstą potrzebę drapania się w okolicach intymnych? (Co pare minut czuję nagłe swędzenie w okolicy nad prąciem gdzie są włosy (próbowałem również golenie ich, nie pomogło) lub w okolicy pachwiny oraz moszny) Robię to ponad 100 razy dziennie, staje się to upokarzające oraz po prostu niekomfortowe. Dziękuje i pozdrawiam.

Dotyczy ulotki Maxicortan

Mężczyzna, 13 lat

Jedną z przyczyn może być infekcja lub choroba weneryczna, polecam wizytę u lekarza w pierwszej kolejności, do tego czasu proszę stosować 2 x dziennie krem clotrimazol - jest przeznaczony do stosowania zewnętrznie między innymi przy infekcjach intymnych. można również smarować nim żołądź. na infekcje może wskazywać między innymi zaczerwienienie lub plamy na prąciu. przyczyną swędzenia może być również golenie tych okolic, odrastające twarde włoski przebijając się przez skórę powodują podrażnienia i swędzenie, jeśli punktowo są czerwone krostki szczególnie wokół włosków - proszę spróbować stosować krem/balsam nawilżający skórę (emolium, eloderm, bepanthen itp)

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Przez ile się utrzymuje lek servenon w organizmie lub we krwi po stosowaniu przez pół roku, po jakim czasie jest czysty organizm

Dotyczy ulotki Servenon

Kobieta, 27 lat

Lek należy odstawiać stopniowo na przestrzeni kilku tygodni zmniejszając dawkę/dawkowanie. Objawy z odstawienia leku wtedy rzedziej występują, mogą pojawiać się w okresie tygodni do nawe 3 miesięcy. Po skończeniu zażywania okres w jakim usuwany jest lek wynosi dla jego metabolitów we krwi około 3 miesięcy. Sam lek po około tygodniu ma śladowe ilości w organiźmie. (okres połowicznego usunięcia to ok 30 godzin)

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry, w jakich odstępach czasowych należy przyjmować oba leki (aidee i sirdalud) aby mogły się one prawidłowo wchłonąć? Aidee zostało przepisane przez endokrynologa na zaburzenia hormonalne, a sirdalud przez neurologa. Dodatkowo zażywam letrox 100, więc zaleceniem endokrynologa było przyjmowanie aidee wieczorem. Neurolog również zalecił przyjmowanie sirdaludu przed spaniem ze względu na możliwą senność po zażyciu leku. Pozdrawiam

Dotyczy ulotki Aidee

Kobieta, 25 lat

Proszę stosować aidee regularnie popołudniu, tak by były zachowane około -34 godziny odstępu do zażycia sirdaludu. w ten sposób każdy z leków będzie miał swoją porę zażywania i nie będą na siebie oddziaływać w przewodzie pokarmowym

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry mam pytanie, przyjmuje antybiotyk 2x na dobę, przespałam jedna dawkę.. co robić? Wziąć od razu jak wstałam czy opuścić jedna i wziąć wedle wcześniejszego cyklu?

Kobieta, 25 lat

Wziąść od razu tabletkę i dalej kontynuować według cyklu 2 x 1 tabl (co 12 godzin)

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi