AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2021

mgr farmacji specjalista farmacji aptecznej Andrzej Jakimiuk

 1191  454

Farmaceuta z apteki w Opolu Lubelskiym


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Opis

Ten farmaceuta nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

To Twój profil? Zaloguj się na konto i napisz o sobie kilka zdań, aby pacjenci mogli cię lepiej poznać.


Nagrody farmaceuty

Przyjaciel Pacjenta 2021

Przyjaciel Pacjenta 2021

 

Odpowiedzi na pytania pacjentów

Jestem po operacji częściowego usunięcia glejaka II stopnia i jestem w trakcie chemioterapii. Z uwagi na epizod depresyjny po operacji lekarz przepisał mi lek przeciwdepresyjny Moklar, biorę go od połowy marca br po 1 dziennie, aktualnie czuje się dobrze. Otrzymuje chemioterapię w tabletkach i zastrzykach, od dziś zaczęłam brać tabletki Procarbazine hydrochloride i zastrzyk Vincristina. Czy leki te wchodzą w interakcje z Moklar? Zaprzestać brać Moklar jeśli czuje się dobrze? Dawka jest co prawda niewielka ale się obawiam. Krystyna

Dotyczy ulotki Moklar

Kobieta, 34 lata

Tyramina to związek znajdujący się m.in. w salami, serach pleśniowych, wątróbce drobiowej, awokado, przejrzałych bananach, figach, bobie, drożdżach, czekoladzie, niektórych winach i jest metabolizowany przez enzym zwany monoaminooksydazą (MAO). W przypadku, gdy przyjmujesz leki hamujące aktywność tego enzymu, takie jak moklobemid, nie może ona być metabolizowana w wystarczającym stopniu. W konsekwencji poziom tyraminy w organizmie wzrasta. Interakcja zachodząca pomiędzy lekiem, a tyraminą zawartą w pokarmach może się objawiać pobudzeniem psychoruchowym, przyspieszeniem akcji serca, gwałtownym wzrostem ciśnienia krwi mogącym spowodować udar krwotoczny mózgu. Jeżeli wiesz, że przyjmujesz leki zawierające moklobemid, unikaj spożywania dużych ilości produktów zawierających tyraminę. Napoje alkoholowe zarówno te wysoko jak i niskoprocentowe stały się jedną ogólnodostępnych najpopularniejszych i najczęściej stosowanych używek. Łączenie produktów leczniczych z alkoholem może mieć niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia skutki. Alkohol nasila działanie toksyczne leku, a regularne jego spożywanie podczas leczenia może zwiększać ryzyko ciężkiego uszkodzenia wątroby. Ponad to niektóre alkohole zawierają tyraminę (patrz interakcje z tyraminą).

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam czy jest może jakaś masc na ból sutka nie jestem kobietą karmiącą piersią a od pari dni mam delikatny obrzęk i ból sutka.

Kobieta, 27 lat

czy obrzęk powstał samoistnie czy jakiś uraz?

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Czy moge wziaśc wieksza dawke nervox niż 1 tabletke na dzien.....bo powiedziano mi w aptece ze tak????

Dotyczy ulotki DOZ Product Nervox

Kobieta, 39 lat

tak to suplement diety ziołowy

 1

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry podczas brania tabletki vibin mini zachłysnęłam się sokiem i nie jestem pewna czy ją połknęłam po rozcięciu kartonika w środku nie znalazłam tabletki czy jest możliwe że rozpuściła się w czasie do 5 min czy powinnam wziąć kolejną?

Kobieta, 18 lat

mogła się rozpuścić ale pewności nie ma

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi