Czy wymienione leki wchodzą w niekorzystne interakcje?

Witam! Leczę klimakterium od 5 miesięcy Ladybonem i ekolep dopochwowo. Objawy ustąpiły ale miałam lęki.Leczę też nadciśnienie dostałam nowe ustawienie.Część się powtarza a miałam obawy że one nasilają objawy klimakterium. Ladybon 1 raz wieczorem dopochwowe 2 x tydz. walsacor 1x rano, nebilet 1 raz rano, lacipil 40mg wieczór, rosutrux 20mg wieczór i Acard. Czy ten zestaw nie działa na siebie niekorzystnie? Po walsacoru i nebilecie poczułam senność i zwroty głowy. Proszę o poradę jak je stosować?


Odpowiedzi farmaceutów

Witam. Ten zestaw leków na nadciśnienie nie powinien działać na siebie niekorzystnie. Jeśli odczuwa Pani objawy lękowe to może być to sopowdowane klimakterium. A jeśli chodzi o senność to zalecam mierzenie ciśnienia po przyjęciu leków, może za bardzo jest ono obniżone i trzeba skorygować dawki?

2022-10-26

Awatar

 1

Przede wszystkim lekarz, ktory ordynuje Pani leki ma obowiazek lub chociaz powinien zapytac o inne stosowane preparaty tak by wykazywaly dzialanie synergiczne i sie nie dublowaly. Jesli ma Pani obiekcje w ich stosowaniu prosze konsultowac z lekarzem, ktory rozpisuje schemat leczenia. Byc moze dawki dobowe leków są zbyt duże. Dobrze jest dobrze nawadniac organizm i właczyć warzywa ograniczajac mieso czerwone.

2022-10-26

Awatar

mgr farm. PIOTR SUROWIAK

z apteki w Sochaczewie

 1

Nagroda

Wstecz

Wczytywanie