Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Pytania do farmaceutów


Witam biorę tabletki antykoncepcyjne Logest. Czy jeśli od poniedziałku do piątku biorę tabletkę o 7 rano to czy w sobotę i niedzielę mogę brać tabletkę zamiast o 7 to o 9 rano? Czy nie zmniejszy to skuteczności tabletek?

Dotyczy ulotki Logest

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Dzień dobry, oczywiście nie zmniejszy to skuteczności działania tabletek. Skuteczność została byzachwiana tylko w przypadku całkow... Pokaż całą odpowiedź

Traxene

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry, Bardzo proszę o doprecyzowanie zapytania. Na podstawie przesłanego zgłoszenia nie jesteśmy wstanie udzielić informacj... Pokaż całą odpowiedź

W jakiej aptece dostanę plaquenil

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Witam serdecznie. W chwili obecnej Plaquenil 0,2 g | 30 tabl jest trudno dostępny na rynku, a jego dostępność zadeklarowała bardzo... Pokaż całą odpowiedź

Dzień dobry, Mam 25 lat i od jakiegoś czasu strasznie pękają mi naczynka ma nogach, obawiam się że w przyszłości mogą to być żylaki. Do tego bardzo bolą mnie nogi i mam zimne stopy (czego wcześniej nie było). Zaznaczę, że wykonuję pracę siedzącą i mam mało ruchu, ostatnio staram się to poprawić. Byłam u dermatologa z naczynkami i poleciła mi Niverosin krem. Z kolei ostatnio z tym bólem nóg (utrzymywał się przez kilka dni i narastał) byłam u lekarza poz i poleciła mi łykać cyclo 3 fort. Krem odstawiłam, ale czy mogę stosować je jednocześnie?

Dotyczy ulotki Cyclo 3 Fort

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry. W danym wypadku interakcji nie ma, poza tym jeden lek stosowany miejscowo. Może pani stosować jednocześnie.Pozdrawiam

Neurolog zalecił mi przyjmowanie leku Vicebrol Forte (dawka 10 mg) jeden raz dziennie. Jaki to ma sens, jakiego efektu lekarz może oczekiwać, skoro nawet dla starców wskazania terapeutyczne wynoszą 10mg 3x dziennie, a jako dawkę podtrzymującą wskazują 5mg 3x dziennie? Nie zażywam leków wchodzących w interakcje z winpocetyną.

Dotyczy ulotki Vicebrol forte

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Proszę przestrzegać zaleceń lekarza oraz nie kwestionować zastosowanego leczenia , to podstawowy warunek skuteczności kuracji . Pozdrawiam !

Pytano tutaj o Pregabalinę, czy jest antagonistą wapnia. Jeden z farmaceutów odpisał, że nie jest. Jak to się ma do tej informacji o leku? ,,Związek działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy przez blokowanie potencjałozależnych kanałów wapniowych typu L. Inhibicja powyższych kanałów jonowych zmniejsza wydzielanie kwasu glutaminowego, noradrenaliny, serotoniny, dopaminy ....,, Czy chodzi tutaj o inny mechanizm? Czy w tej sytuacji stosowanie z betablokerami jest bezpieczne?

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Dzień dobry! Dokładnie, chodzi tu o inny mechanizm. Mianem "antagonistów wapniowych" określa się substancje, które bezpośrednio za... Pokaż całą odpowiedź

Witam! Wyczytałam przypadkowo że nie należy spożywać czosnku przy stosowaniu paracetamolu bo zwiększa się ryzyko uszkodzenia wątroby. Wiem też że nie powinno się łączyć ibuprofenu z czosnkiem (zwiększenie krzepliwości krwi). Czy można wziąć któryś z tych leków jeśli spożyłam kupny sos czosnkowy?

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Dzień dobry! Jeśli jest Pani osobą zdrową, nieobciążoną chorobami wątroby lub krążenia, może spokojnie zażyć zarówno paracetamol, ... Pokaż całą odpowiedź

Dzień dobry, od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne lesine i od miesiąca borykam się z hemoroidami, których nigdy wcześniej nie miałam. Czy może być to efekt uboczny tabletek? Brałam już leki bez recepty n hemoroidy oraz cyclo 3 forte przepisane od lekarza rodzinnego, wszystko pomogło na maksymalnie miesiąc. Co robić dalej? Cy będę musiała zmienić tabletki?

Dotyczy ulotki Lesine

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Nie jest to " efekt uboczny " .

Tylko w której i gdzie bo nie modę nigdzie kupić

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry, Bardzo proszę o doprecyzowanie Państwa zapytania. Proszę podać dokładną nazwę leku wraz z dawką, postacią i opakowaniem. Pozdrawiam.

Czy źle rozumiem tę informację? Mechanizm działania pregabaliny nie jest do końca poznany. Substancja mimo, że jest strukturalnie podobna do GABA, (kwas gamma-aminomasłowy) nie łączy się z jej receptorami ani z receptorami benzodiazepinowymi, Jednakże substancja nasila przekaźnictwo GABAergiczne w układzie nerwowym. Związek działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy przez blokowanie potencjałozależnych kanałów wapniowych typu L. Inhibicja powyższych kanałów jonowych zmniejsza wydzielanie kwasu glutaminowego, noradrenaliny, serotoniny, dopaminy jak również neuropeptydu P w rdzeniu kręgowym. Właściwości te pozwalają na wykorzystanie pregabaliny nie tylko wleczeniu padaczki, ale także w terapii lęku uogólnionego oraz bólu neuropatycznego.

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Nie, dobrze Pan rozumie

Wczytywanie

Wczytywanie