Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Pytania do farmaceutów


Dzień dobry. Mam pytanie czy lek Xarelto 20 mg jest bezpłatnym ? Mam skończone 70 lat i w karcie informacyjnej ze szpitala z miesiąca sierpnia z 2025 mam wypisane Rozpoznania. 150.0: Niewydolność serca - Niewydolność serca zastoinowa. 126.0: Zator plucny- Zator plucny z informacją o ostrym sercu płucnym 125.9: Przewlekła choroba niedokrwienna serca- Przewlekła choroba niedokrwienna serca ,- nie określona. J 18.9: zapalenie płuc wywołane przez niezidentyfikowany czynnik zakaźny - zapalenie płuc , nieokreślone .

Dotyczy ulotki Xarelto

Czy lek Zaldiar jest refundowany?pozdrawia

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Witam serdecznie. Lek Zaldiar nie jest obecnie refundowany w Polsce. Pozdrawiam.

Dobry wieczór mam bakterie w pęcherzu ale choruje na WZJG I biorę Pentasa 4 mg., imuran 50 mg. Metypred 8 mg. Czy ja mogę Furagine max brać lub M saszetkę Monuralu jestem przed zabiegiem szpitalem mój lekarz nie odpowiada. A w szpitalu powiedzieli że mogę ale napisane że nie powinno łączyć się z Metypredem. Mój stan jest dość ciężki. Czy są inne bezpieczne leki czy furagin jest bezpieczna. J.

dzień dobry mam pytanie lekarz przepisał mi tydzień temu metformax sr 500 raz dziennie gdyż mam napady Hipoglikemi reaktywnej tylko po posiłkach ale ten lek tylko mi przyspieszał napady i zmieniono mi lek na akarboze 100 mg 3x1 i mam pyt dziś wziąłem rano ostatnią dawkę metformaxu po ilu godzinach mogę wziąć ten nowy lek akarboze by nie pogorszyć sytuacji czy najlepiej od jutra?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

od jutra

Dzień dobry Wiele lat temu chorowałam na boleriozę. Od piątku mam ciągłe zmęczenie i słabość. Bolą mnie też kolana. Latem zaczęły się u mnie uderzenia gorąca. Zrobiłam badania hormonów i wszystko jest w porządku. Wiosną zasłabłam w pracy. Chciałabym zrobić badania pod kątem boleriozy. Muszę mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu???

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

nie musi pani

Wczytywanie

Wczytywanie