Witam. Mam brać Nystapol 100 000 IU/ml na grzybicę jamy ustnej 4 razy na dobę jak jest w ulotce po 1 ml. Jak zacznę o 6 to do 22 wyjdzie że muszę brać co 4 godziny. Czy tak może być czy musi być większy odstęp czasu np. 6 h i musiałbym wstawać w nocy aby brać. Ile czasu po przyjęciu leku mogę jeść. Pozdrawiam

Dotyczy ulotki Nystapol

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Nystapol.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Jeżeli jest zalecone przez lekarza 4x na dobę to trzeba brać lek co 6 h. Myśle, że może Pan zjeść posiłek godzinę po płukaniu jamy ustnej.

2021-03-22

Awatar

mgr farm. Szymon Jaworski

z apteki w Krajence

 1

Dzień dobry, co najmniej 1 godzinę po posiłku

2021-03-22

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Miastku

 1


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie