Awatar

mgr farm. Szymon Jaworski

 90  46

Farmaceuta z apteki w Krajence


Czy chcesz wysłać pytanie do apteki,
w której pracuje ten farmacueta?


Informacje

specjalista farmacji aptecznej z dyplomem z opieki farmaceutycznej w geriatrii


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Czy po przyjmowaniu pregabaliny w dawce 150mg lub 75mg przez około miesiąc mogę z dnia na dzień przejść na flupentyksol w dawce 0,5mg? Flupentyksol został przeze mnie wcześniej przyjmowany, później lekarz psychiatra zmienił mi na pregabalinę lecz nie działała odpowiednio, dlatego znów zalecono mi przyjmowanie flupentyksolu.

Kobieta, 20 lat

nie jest zalecane nagle odstawianie leków działających na nasz ośrodkowy układ nerwowy. Proszę to skonsultować z lekarzem specjalistą

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzisiaj mam ostatni dzień brania tabletek antykoncepcyjnych Belara, od jutra mam 7 dniową przerwę w braniu. Również dzisiaj zaczęłam brać antybiotyk Taromentin. Czy przez te 7dni przerwy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas seksu oraz po skończeniu antybiotyku? Dziękuję za odpowiedź

Dotyczy ulotki Belara

Kobieta, 23 lata

Tak, proszę zastosowań dodatkowe zabezpieczenie. Antybiotyk jeszcze przez parę dni będzie krążył w Pani krwiobiegu i może osłabić działanie antykoncepcji.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Witam, czy metody na regeneracje srodblonka (Storz, statyny, preductal) odnosza sie do srodblonka serca czy rowniez penisa? Jesli preductal bylby rowniez na regeneracje srodblonka pracia to czy bbylby sens zamienienia nebivololu na niego (celem obiizenia pulsu)? drugie pytanie, czy istnieje jakis alfa-bloker w tabletkach ktory jest jedynie na nadcisnienie, a nie rowniez na leczenie przerostu gruczolu krokowego?

Dotyczy ulotki Preductal MR

Mężczyzna, 27 lat

Preductalu nie można tak sobie zamienić na nebivolol ponieważ są to zupełnie różne leki. Jeżeli chodzi o alfa-blokery to każda z substancji ma mniejszy lub większy wpływ na prostatę.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Dzień dobry, mojej mamie przypisano DicloDuo na ból nerwu w okolicy klatki piersiowej i płuc. Lek nie pomaga na razie(pierwszy dzień zażywania), ból jest silny i uniemożliwia zalecany odpoczynek. Czy można łączyć ten lek z paracetamolem lub ibuprofenem lub ketonalem? Albo innymi środkami przeciwbólowymi?Które z połączeń jest najbardziej bezpieczne? Proszę o pomoc, pozdrawiam

Kobieta

Jeżeli chce Pani dołączyć kolejny lek przeciw bólowy to zalecam paracetamol, ponieważ ibuprofen i ketonal działają w ten sam sposób co Dicloduo. Jeżeli nie jest Pani seniorem i nie ma Pani problemów z wątrobą to przez parę dni można brać 4 dziennie 1 g paracetamolu.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi

Biorę Amisan, Lamilept, Faxolet, Paroxinor, Mirtor. Czy mogę brać jednocześnie perspiblock?

Dotyczy ulotki Faxolet ER

Kobieta, 23 lata

Przy tych lekach lepszym rozwiązanie był antyperspirant, który działa miejscowo w miejscu aplikacji.

 0

Zobacz wszystkie odpowiedzi