Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Mężczyzna


Dzień dobry, po wykonaniu podstawowych badań w związku z medycyną pracy lekarz tej dziedziny poinformował mnie, że mam w jego opinii bardzo gęstą krew (fachowo nadkrzepliwość krwi bądź trombofilia). Udałem się do lekarza POZ z tymi wynikami. Zalecił pomiar ciśnienia krwi dwa razy dziennie w Przychodni POZ. Czy mogę samodzielnie przyjmować leki na rozrzedzenie krwi typu na przykład Acesan bądź Pulscard, Acard, Polocard. Któryś z tych leków? Proszę o konkretną i szybką odpowiedź.

Specjaliści udzielili 5 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Lepiej wykonać najpierw badania krzepliwości krwi. Po ustaleniu wyników, lekarz może ewentualnie podjąć decyzję i włączeniu do ter... Pokaż całą odpowiedź

Czy mozna brac potas przy niedoczynnosc tarczycy subklinicznej i przy piciu kawy 2 lub 3 szklanek czy lepiej oznaczyć poziom potasu czy kupić sobie bez badania ? Mam skurcze rąk nie moge podnieść czegoś cizkiego bo czuję jak by prąd przeszedł dretwieje

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

może warto zrezygnować z kawy?

Proszę o ulotkę dotyczącą preparatu Actiferol saszetki,7 mg. Od którego miesiąca życia dziecka można go podawać? W jakiej dawce na kg masy ciała? Dawka lecznicza i profilaktyczna. Ulotka dołączona do preparatu nie zawiera tych informacji. Pozdrawiam

Dotyczy ulotki Actiferol Fe 7 mg

Specjaliści udzielili 4 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Żelazo można podawać niemowlętom i noworodkom już od urodzenia. 1 saszetka dziennie to dawka lecznicza. Dawka profilaktyczna to je... Pokaż całą odpowiedź

Marichuana lecznicza, gdzie jest dostępna?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Dzień dobry, Bardzo proszę o doprecyzowanie Pana zapytania. Proszę podać dokładną nazwę leku wraz z dawką, postacią i opakowaniem. Pozdrawiam.

Dzień dobry.Mam stłuszczoną wątrobę ( przyjmuję na to lek heparegen) a chciałbym skorzystać z preparatu ziołowego o nazwie- Ashwagandha ale nie wiem czy mogę to połączyć. Mój lekarz jest na urlopie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dotyczy ulotki NATURELL Ashwagandha

Specjaliści udzielili 2 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak. Może Pan połączyć te leki.

Czy pocie kawy wyplukuje potas z organizmu ?? I coś jeszcze ??

Specjaliści udzielili 5 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Picie kawy wypłukuje z organizmu przede wszystkim potas i magnez, ale też inne minerały.

Witam Szukam leku MST Continus 100mg, pod kodem są 4 opakowania ale każda ilość pomóc mi . Jakie są szanse by wykupić tą morfinę ?? Biorę jeszcze inna morfine i próbuje oszukać organizm ale bez skutecznie, żyje z takim bólu ze juz nie daje rady. Proszę Pana Boga by mnie zabrał ale skoro mnie nie chce to jestem zmuszony prosić o pomoc.

Dotyczy ulotki MST Continus

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Niestety nie ma nigdzie tego leku. Trzeba się skontaktować z lekarzem, aby wypisał inną morfinę.

Czy suplementując cynk można przyjmować tadalafil? Nie nasili to działania leku?

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Tak. Można. Nie nasili to działania leków

Dobry wieczór. Mam zapalenie pęcherza moczowego i cewki. Kupiłem w aptece lek urofuraginum max i urosept. Mam dwa pytania. 1.Czy mogę te dwa leki łączyć ze sobą, czy będą wchodziły w interakcje albo osłabiały swoje działanie? 2. Czy mogę brać hydroksyzynę przy tych lekach?

Dotyczy ulotki UroFuraginum Max

Specjaliści udzielili 3 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Może Pani brać hydroksyzynę, ale w odstępach jednogodzinnych od zażywanych leków na układ moczowy. A leki na układ moczowy śmiało można łączyć.

Dzien dobry ja biore leki na stałe Helicid 20mg Betaloc zok 50 ja te leki stosuje o czasie 2 godzin przerwy! I biore doraznie Paracetamol bioferma odstepem czasowm 2 godzin od innych i biore Acard 75 odstepem 2 godzin i biore captopril Jelfa 25mg doraznie odstepem czasowym 2 godzin i mam zolafren swift 20 mg odstepem 2 godzin od Captoprilu cos moze sie stac? Czy moźna tak brać zeby nic sie nie stało? Bo ja wzielem paracetamol o 16:11 i Captopril 25 mg o 20 godz i mi w brzuchu burczy bardzo dziekuje zq odpowiedz i pozdrawiam

Dotyczy ulotki Zolafren Swift

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Bardzo dziękuję że zostawia Pan odstępy czasowe pomiędzy zażywanymi preparatami. Takie stosowanie leków jest jak najbardziej właśc... Pokaż całą odpowiedź

Kupiłem sobie potas ale nie wiem czy brac?.bo czytałem że nadmiar potasu jest niebezpieczny a ja nie wiem czy mam niedobor czy nadmiar , czy mogę brać potas w tabletkach nerki mam prawidłowe ale nie wiem czy jak nie wiem czy mam niedobor czy nadmiar potasu to można brać potas w tabletkach?

Specjaliści udzielili 5 odpowiedzi

Najlepiej oceniana odpowiedź

Przede wszystkim radziłbym najpierw zrobić sobie badanie na poziom potasu we krwi aby stwierdzić czy jest w ogóle sens brać potas.... Pokaż całą odpowiedź

Wczytywanie

Wczytywanie