Dzień dobry! Z powodu spadków tętna u mojej mamy (73lata) lekarz przepisał Spasmoline. Czy to nie jest pomyłka? Czytam ulotkę i widzę zastosowanie odnośnie układu pokarmowego a nie serca. Lekarz wyjechał na urlop, zostałyśmy z wielką niepewnością.


Odpowiedzi farmaceutów

Spasmolina to lek rozkurczowy stosowany przy bólach brzucha i wzdęciach. To nie jest lek działający na układ krwionośny.

2022-07-18

Awatar

 1

NagrodaNagrodaNagrodaNagrodaNagroda

hmm no może ten lek to był wypisany w związku z innymi dolegliwościami. Warto dopytać. Pozdrawiam.

2022-07-19

Awatar

mgr farm Piotr Szabla

z apteki w Krakowie

 1

NagrodaNagrodaNagroda

rzeczywiście macie Panie rację a czy Pani mama nie skarżyła się lekarzowi na jakieś inne dolegliwości? i ten lek na co innego przepisał?

2022-07-20

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 0

NagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie