Dzień dobry. Mam takie pytanie, od dwóch dni biorę leki Velaxin ER, który miał mi pomóc w zasypianiu, zamiast tego jednak nie mogę spać od dwóch dni. Jestem aktualnie w rozsypce po ponad 48 godzinach z naprawdę śladowymi ilościami snu. Po pierwsze, czy możliwe że to Velaxin jest źródłem problemu? Jeśli tak to jak długo musi minąć by ten efekt przeszedł? Lekarz wspomniał coś o Melatoninie jeszcze. Czy powinienem martwić się brakiem snu przez taki czas? Przeszła mi już przez myśl wizyta w szpitalu ale nie wiem czy to odpowiedni pomysł.


Odpowiedzi farmaceutów

Proszę skonsultować się z lekarzem jeżeli nietoleruje Pan leku.Tego typu leki nie zaczynają działac mod razu na objawy choroby zasadniczej.Trzeba "przyzwyczaić" sie do leku i oczekiwać na pozytywny jego skutek. Jeśli jest lo niemożliwe to trzeba włączyć leczenie wspomagające lub zmienic lek.

2019-10-04

Awatar

mgr Marek Bogacki

z apteki w Dębicy

 1

NagrodaNagroda

Witam ,rzadko (mogą wystąpić do 1 na 1000 osób) preparat Velaxin ER powoduje : nadmierne pobudzenie, galopujące myśli i zmniejszoną potrzebę snu - toteż najlepiej będzie jak skontaktuje się Pan z lekarzem kt. zalecił Panu lek Velaxin ER . To pilne. Pozdrawiam.

2019-10-04

Awatar

Kłobuck, 11 LISTOPADA 44

34 317 36 57

Zamknięta, zapraszamy jutro (09:00 - 18:00)

 1

NagrodaNagrodaNagrodaNagroda

Witam. Przede wszystkim jest to lek przeciwdepresyjny. Lek dopiero ujawnia swoje działanie po określonym czasie stosowania. U różnych pacjentów różnie bywa. Często jest to czas około miesiąca regularnego stosowania. to tak bardzo ogólnie mogę odpowiedzieć

2019-10-04

Awatar

mgr farm. Antoni Stolorz

z apteki w Bieruniu

 0

Nagroda

Wstecz

Wczytywanie