Dzień dobry. Dobre efekty przynoszą preparaty dermokosmetyczne linii medycznej. Jeśli pojawia się rumień polecałbym wizytę u dermatologa, który oceni stan skóry i przepisze odpowiedni lek dostępny na receptę lekarską.
2019-05-23
Sprawdzamy dostępność
leków w 10 948 aptekach
Dzień dobry. Dobre efekty przynoszą preparaty dermokosmetyczne linii medycznej. Jeśli pojawia się rumień polecałbym wizytę u dermatologa, który oceni stan skóry i przepisze odpowiedni lek dostępny na receptę lekarską.
2019-05-23
Dzie dobry.Polecamy Pharmaceris z 5% kwasem migdaowym.Delikatnie zluszczy, usunie zaskórniki, ale jednoczenie nie podrazni delikatnej skóry naczynkowej
2019-05-24
Farmaceuta
z apteki w Kaliszu
1
Szanowny Panie, jeśli chodzi o cerę naczynkową godna polecenia jest firma Dermedic. Proponujemy serię Angio Preventi i Angio Therapy które wzmacniają ścianki naczyń, łagodzą zaczerwienienia a także w razie potrzeby maskują rumień. W przypadku problemów z zaskórnikami polecamy regularne oczyszczanie cery żelem antybakteryjnym Dermedic oraz stosowanie maski z czarnym węglem np. z serii L'biotica przynajmniej raz na tydzień. Pozdrawiam
2019-05-24
Apteka
z apteki w Kaliszu
1
Najlepszym sposobem na poprawę kondycji skóry naczyniowej jest prawidłowa pielęgnacja w domu, właściwa dieta oraz unikanie wszelkich czynników drażniących. Ważnym elementem diety przeciwzapalnej jest spożywanie dużej ilości nienasyconych kwasów omega-3, których głównym źródłem są ryby morskie i oleje roślinne, ale kwasy można także suplementować. Związki te redukują zaczerwienienia i obrzęki. Dieta powinna być bogata w witaminę A wpływającą na regenerację naskórka, witaminy z grupy B oraz witaminy C i K, które wzmacniają naczynia krwionośne, wyrównują koloryt i rozjaśniają skórę. Wśród domowych sposobów na wyciszenie i ukojenie skóry naczyniowej skuteczne może okazać się przemywanie skóry naparem z rumianku, który wykazuje działanie łagodzące i przeciwzapalne oraz, wykorzystanie mieszanki kurkumy i miodu lub jogurtu jako maseczki. Kosmetyki do cery naczynkowej – które wybrać, a których unikać? Należy wybierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy zawierające składniki aktywne o działaniu: nawilżającym, antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym i wzmacniającym naczynia krwionośne. Substancje czynne najczęściej występujące w kosmetykach dla cery naczyniowej to: alantoina, nagietek lekarski, d-panthenol, rumianek, dzika róża, rutyna, trokserutyna, oczar wirginijski, miłorząb japoński, wyciąg z kasztanowca, arnika górska, witaminy A, E i C. Najlepsze kwasy do cery naczyniowej to: kwas azelainowy, kwas laktobionowy, kwas traneksamowy, kwas fitowy, glukonolakton. Dbanie o cerę naczynkową zaczyna się od prawidłowego oczyszczania twarzy – produkty do mycia powinny być pozbawione substancji zapachowych, barwiących i mocno pieniących się, które mogą wysuszać i drażnić skórę. Należy unikać mydeł i silnych detergentów, mechanicznego drażnienia skóry np. podczas zmywania makijażu czy osuszania skóry ręcznikiem.
2025-01-24