Awatar

mgr farmacji, inż. Dominik Żyro

Farmaceuta z apteki w Łodzi

  160


Informacje

Wykonuję zawód od wielu lat. W swojej pracy staram się być dokładnym, pomocnym, a swą wiedzę wykorzystać w maksymalny sposób by pomóc drugiemu człowiekowi.


Odpowiedzi na pytania pacjentów

Chcę zakupić ten lek za granicą. Potrzebuje numer PZN leku paricalcitol Teva.

Witam. Najłatwiej będzie zrealizować receptę w Niemczech. Dostępne są preparaty: Zemplar (kaps 1 lub 2 mcg) nr PZN odpowiednio 04795982, 04795999, ceny orientacyjne odpowiednio za 28 kaps. 142,57 i 274,15 EUR.

 0

Witam,jak się stosuje Alinie na odrobaczanie ?

Witam. Lek nie jest dopuszczony do obrotu w Polsce. Piśmiennictwo podaje dawkowanie dla dorosłych: 1 tabl (500mg) co 12 godzin w trakcie posiłku przez trzy kolejne dni.

 0

Dzień dobry mój maż po operacji Adenoktomię.doktor zlecił lek Tolzurin 0004 mg a maż miał zabieg na zaćmę czum asie nadciśnienie w gałkę ocznej doktor na urlopie nie ma s kim poradzi się

Witam. Zaćma nie jest przewwskazaniem do stosowania leku. Przeciwwskazaniem względnym jest niewyrównana jaskra z wąskim kątem przesączania. Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniem urologa.

 0

czy lek elicea jest wylacznie pelnoplatny czy przysluguje znizka?

Witam. Elicea jest lekiem wyłącznie pełnopłatnym. Bezpłatnie wydaje się jedynie osobom z uprawnieniami inwalidy wojennego lub osoby represjonowanej, której przysługują uprawnienia.

 1

Buderhin- potrzebuje tego leku, obecnie jest problem z dostępnością. Jaki zamiennik?

Witam. Ze względu na datę ważności, która upłynęła lek został wstrzymany w sprzedaży hurtowej. Nowej serii producent jeszcze nie wyprodukował. Alternatywnym preparatem o identycznym składzie jest Tafen 50mcg/dawkę.

 0