Dzień dobry. Czy możliwe jest aby jednocześnie mieć anginę bakteryjną i wirusową? Lekarz stwierdził anginę i przepisał antybiotyk. Moje objawy to nalot biały na migdałach i gardle co prawda nie wielki ale jest, brak gorączki , katar i kaszel ale raczej gardłowy. Ból jednostronny gardła i powiększone węzły też z jednej strony. Antybiotyk Duracef przyjmuje od 3 dni i poprawa jest nie wielka. Czytałam że przy bakteryjnej nie ma objawów typu kaszel czy katar ale u mnie występują. Więc czy może być angina mieszana ?

Dotyczy ulotki Duracef

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Duracef.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Dobry wieczór angina nie może być mieszana albo jest wirusowa albo bakteryjna . Jeśli antybiotyk nie zadziałał może jest o podłożu wirusowym. Na wirusy nie działa antybiotyk . żeby miec pewnośc czy jest wirusowa czy bakteryjna trzeba było by zrobić wymaz z z gardła pozdrawiam.

2022-12-08

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Zielonej Górze

 1


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie