Czy mogę dziecku rozpuścić tabletkę Klabax w wodzie?

Witam, 12 letni syn dostał antybiotyk Klabax 500, ale tabletka jest duża. Nawet łamiąc na pół, syn nie umie łykać tabletek. Czy mogę ten antybiotyk pokruszyć i podać z wodą na łyżce?

Dotyczy ulotki Klabax

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Klabax.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Generalnie nie dzieli sie tabletek powlekanych. Jednak w mojej ocenie- w tej sytuacji można tak zrobić. Tabletka powinna być zawieszona w niewielkiej ilości wody. Na przyszłość proszę prosić lekarza o zawiesinę.

2023-03-25

Awatar

mgr farm. Gabriela Matera

z apteki w Knurowie

 1

NagrodaNagroda

Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie